Російські зеки більше не отримують помилування від путіна за участь у війні проти України

Російські в’язні, які поїхали воювати проти України, замість помилування від президента РФ путіна отримують тепер умовне звільнення, а служити їм належить до кінця війни. Про це повідомляє ВВС..

Вербувати ув’язнених із російських колоній влітку 2022 року почав засновник угруповання найманців, ПВК "Вагнер" Євген Пригожин. З лютого 2023 відправлення в’язнів на фронт займається міноборони росії. Завербованим ув’язненим спочатку обіцяли гроші й помилування через пів року участі у бойових діях.

У середині 2023 року путін підтвердив, що помилував ув’язнених, які повернулися з війни проти України. Серед помилуваних були засуджені за вбивства й інші тяжкі злочини.

Журналісти ВВС з повідомлень родичів ув’язнених і розповідей самих учасників війни дізналися, що завербовані з колоній тепер укладають контракти з міноборони росії на один рік, а не на шість місяців, як було раніше. Контракт із відомством продовжується автоматично.

Крім того, засуджені вже не отримують помилування від путіна і воюють у статусі умовно звільнених. Норма про це, нагадує ЗМІ, з’явилася в законі нещодавно. Це не умовно-дострокове звільнення, тому що для його отримання потрібне рішення суду. Для умовного звільнення достатньо рішення колонії чи військкомату, де ув’язнені підписують контракт. Участь президента росії в цьому процесі також не потрібна, уточнюють автори публікації.

Повне звільнення й погашення судимості ув’язнені зможуть отримати лише у разі вручення держнагороди чи звільнення через закінчення війни, втрату здоров’я чи досягнення граничного віку.

Журналісти вивчали повідомлення родичів бійців "Шторм Z" у чатах і дійшли висновку, що набір спецроти ув’язнених припинився ще в серпні минулого року. З вересня в’язнів записують до підрозділів "Шторм V".

За даними, які ВВСі аналізує разом із російським виданням "Медіазона" і командою волонтерів, станом на 23 січня на війні проти України загинули понад вісім тисяч російських в’язнів. Більше ніж тисяча з них воювали у загонах "Шторм Z" чи "Шторм V".

Як повідомлялося, влада РФ "виморожує" зеків, щоб вони охочіше записувалися на війну в Україну. 

Нагадаємо, режисер "Єралаша", засуджений за розпусні дії щодо підлітка, пішов убивати українців. 

 

Статті

Світ
28.05.2024
08:27

«Якщо Путін захоче повернути Януковича на царство, все можливо». Російські ЗМІ про Україну

Усім відомо, що термін його легітимності як президента не закінчився, а був перерваний державним переворотом в Україні. Появу Януковича в розпал переговорів Путіна і Лукашенка не змогли проігнорувати навіть українські політики, які почали просто...
Донбас
26.05.2024
18:29

Ближче ніж на 100 метрів до кордону з Росією наближатися заборонено. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу іноді з гордістю, іноді з натяком на сум визнавали, що анексовані території «ДНР/ЛНР», які РФ всупереч міжнародному праву чомусь називає «повноправними суб'єктами Федерації», як і раніше, російські можновладці...
Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Всі статті