Офіс Генпрокурора: 775 засуджених уже вступили на службу в ЗСУ, на сьогодні подано понад 2400 клопотань

775 засуджених вже поступили на службу в ЗСУ, органи прокуратури сприяють реалізації прав засуджених щодо їхнього умовно-дострокового звільнення для участі в обороні України. Про це у Телеграм 30 травня повідомляє Офіс Генпрокурора.

"На даний час до суду подано 2402 клопотання засуджених щодо умовно-дострокового звільнення від відбування покарання для проходження військової служби. За участі прокурорів суди вже розглянули та своїми рішеннями задовольнили 1843 таких клопотань. На їх виконання 775 засуджених поступили на службу до лав Збройних Сил України. Виявили бажання захищати Батьківщину найбільше засуджених, які відбувають покарання в установах у Житомирській, Кіровоградській, Миколаївській, Рівненській, Харківській, Хмельницькій, Вінницькій та Дніпропетровській областях", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що з початку повномасштабного військового вторгнення РФ в Україну багато засуджених щиро бажали реалізувати своє право захищати Батьківщину у лавах ЗСУ. Проте законодавчий механізм реалізації цього права був відсутній. 17 травня 2024 року Президент України Володимир Зеленський підписав ухвалений Верховною Радою України Закон України, яким врегульовано порядок реалізації прав засуджених на їхню безпосередню участь в обороні нашої держави. 

"На виконання новел цього закону в ст. 81-1 Кримінального кодексу України передбачено нову підставу умовно-дострокового звільнення засуджених від відбування покарання для проходження військової служби. Робота на даному напрямі триває, органи прокуратури продовжують вживати заходи щодо забезпечення прав засуджених та інтересів держави в цей надзвичайно складний для нашої країни час", - зазначили в Офісі Генпрокурора.

Як повідомлялося, перші засуджені, які долучилися до ЗСУ, взяли в полон росіянина.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
27.10.2025
11:21

Кремль сподівається зламати Україну взимку, але санкції Трампа змінюють переговорну гру

...Пізніше стало відомо, що в нього було три варіанти: найлегший, середній і важкий. І він, відповідно, запровадив середній варіант санкцій, натякнувши Путіну, що має ще один, жорсткіший пакет.
Луганськ
24.10.2025
14:00

«Ми живемо як під ковпаком «великого брата». Луганський щоденник

Всі наші дані є взаємоперевіряємими, а поняття «безробітний» вже не існує. Ми здаємо тони довідок на роботу. Про несудимість, про своє психічне здоров'я та сертифікат з наркології... Ми активуємо Держпослуги та прив'язуємо до них електронний...
Країна
23.10.2025
10:35

Заява про неодержання пенсії від РФ: кому це потрібно, як подати і де виникають проблеми

Україна поступово змінює правила виплат пенсій людям, які проживають на тимчасово окупованих територіях. Окремим елементом цієї реформи стала вимога для частини пенсіонерів подати заяву про неодержання пенсії від органів пенсійного забезпечення РФ.
Всі статті