Повідомлено про підозру трьом колаборантам із "адміністрації ЛНР" у Лисичанську, серед яких військовий злочинець

Служба безпеки України повідомила про підозри ще трьом рашистським призначенцям в "адміністрації" окупованого ворогом Лисичанська. Про це повідомило 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях в м. Сєвєродонецьк на своїй сторінці у Facebook 27 березня.

"СБУ задокументувала дії ще трьох ворожих поплічників у Лисичанську, серед яких заочно засуджений військовий злочинець", – сказано в повідомленні.

Зазначається, що військовий злочинець заочно засуджений до 10 років позбавлення волі. До 2014 року фігурант обіймав одну з керівних посад у ГУ ДСНС у Луганській області. Потім перейшов на бік російсько-терористичних формувань, брав участь у бойових діях проти сил АТО й "дослужився" до посади "першого заступника начальника штаба 2-го окремого танкового батальйону 2 АК ЛНР". У 2016 році слідство СБУ оголосило його у загальнодержавний розшук за участь у діяльності терористичної організації (ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу України).

Уточнюється, що наприкінці 2021 р. чоловік був заочно засуджений до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна за вчинення тяжких злочинів у складі злочинної організації "Казачья национальная гвардия всевеликого войска донского". Доведено, що у 2014 році учасники злочинної спільноти нападали на місцевих мешканців та відбирали у них майно, викрадали людей, незаконно позбавляли їх волі, били, знущались, примушували рити окопи та зводити для бойовиків фортифікаційні споруди.

Суд визнав фігуранта винним у порушенні законів та звичаїв війни, у створенні та керівництві злочинною організацією, вчиненні розбою, незаконному заволодінні транспортним засобом, незаконному позбавленні волі людини, створенні не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань, незаконному поводженні за зброєю (ч. 2 ст. 255, ч. 2 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 4 ст.187, ч. 2 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 289, ч. 2 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 2 ст. 146, ч. 1 ст. 70 КК України).

До початку широкомасштабного вторгнення злочинець переховувався на тимчасово окупованій території. У вересні 2022 року завдяки зв’язкам з окупаційною верхівкою Лисичанська ця особа знов опинилася у керівному кріслі. Злочинця призначено "начальником Лисичанского государственного пожарно-спасательного отряда МЧС и ликвидации последствий стихийных бедствий ЛНР".

Уточнюється, що двоє інших окупаційних "високопосадовців" Лисичанська – колишній монтер провайдерської фірми та ексспівробітник ДСНС. Від рашистів вони також отримали керівні посади – "начальника отдела внутренней политики администрации г. Лисичанска ЛНР" та «начальника пожарно-спасательной части г. Лисичанск МЧС ЛНР".

СБУ повідомила правопорушникам про підозру в колабораційній діяльності – за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України.

За добровільне зайняття громадянином України посади, пов’язаної з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарчих функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованих територіях, передбачено покарання – до 10 років ув’язнення з позбавленням права від 10 до 15 років обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю, з можливою конфіскаціє майна.

Раніше повідомлялось, що п’ять зрадниць з Луганщини в якості "гонорару за референдум" отримають до 10 років ув’язнення.

Статті

Країна
26.04.2024
10:51

Український метал: здається, є надія

"Виробничі результати за підсумками року могли бути вищими, якби імпортна продукція з Китаю не заходила у великих обсягах на вітчизняний ринок, особливо коли в Україні виробляються аналоги".
Донецьк
25.04.2024
10:45

Діяти та жити цікаво: Як молодь з Мирнограда розвиває громаду біля лінії фронту

Наразі у Донецькій області масові заходи заборонені, але люди потребують якоїсь розради. Творчі проекти об’єднали талановиту молодь та створили терапевтичний ефект для мешканців громади, заповнили культурну порожнечу.
Країна
24.04.2024
15:26

Коли кров рятує життя: як Дніпропетровщина тримає донорський фронт

Кров – це ресурс, який неможливо замінити штучною речовиною. І від цього ресурсу залежить життя як військових, так і цивільних. Донорство вже понад два роки тримає свою лінію оборони. І нашій країні вкрай важливо перейти від стихійного донорства до...
Всі статті