Понад 3 тисячі людей, які постраждали від підриву Каховської ГЕС, вже евакуйовано - Зеленський

Станом на вечір суботи, 10 червня 2023 року, українською владою проведено евакуацію понад трьох тисяч жителів Херсонської та Миколаївської областей, постраждалих від підриву Каховської ГЕС. Про це у вечірньому відеозверненні заявив президент Володимир Зеленський.

"Станом на цей час на території Херсонської та Миколаївської областей евакуйовано вже понад три тисячі людей. Але, знов-таки, це лише вільна територія, підконтрольна нам. На окупованій території лише на деяких ділянках вдається допомогти людям: російські терористи роблять усе, щоб жертв катастрофи було якнайбільше", - зазначив він.

При цьому, за його словами, там продовжуються російські обстріли - "і навіть евакуаційних точок".

"Жодної реальної допомоги людям у затоплених районах - не заради пропаганди, а заради людей - Росія не надає. За все це повинна бути окрема, справедлива й жорстка відповідальність російської держави і російського керівництва", - наголосив Зеленський.

Глава української держави закликав міжнародні організації "працювати там, де ми ще не деокупували наші території".

"Кожне життя важливе - уся Херсонщина, увесь Південь. Кожне місто й село. Ми будемо робити все можливе, все неможливе, щоб допомога надійшла всім нашим людям", - запевнив Володимир Зеленський.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський підтвердив початок контрнаступу, проте закликав у цьому питанні не довіряти Телеграм-каналам та "особливо путіну".

Статті

Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Світ
27.09.2023
20:49

“Війна в Судані дала українцям можливість закріпитися на африканському континенті”. Огляд західних медіа

Україна суттєво погіршила російське “співвідношення войськово-морських сил” – оперативний показник, який вона використовує для вирахування безпілотників, радарів, берегової артилерії тощо, а також суден, хоча до паритету все ще далеко.
Світ
26.09.2023
08:06

"Нашій країні треба зробити все, щоб швидше закінчити війну". Російські ЗМІ про Україну

"Я думаю, що сьогодні ми побачимо тривогу по всій Україні; я думаю, що будуть вражені центри ухвалення рішень, але цього недостатньо. Необхідно виробляти у противника рефлекс, як у собаки Павлова".
Всі статті