Міжнародний суд ООН у Гаазі ухвалив попереднє рішення щодо юрисдикції у справі України проти РФ про спотворення поняття геноциду

Суд ООН схвалив попереднє рішення про юрисдикцію в справі України проти росії про спотворення поняття геноциду, постановивши, що цю справу "можна розглядати далі по суті", 2 лютого. Про це з посиланням на власну кореспондентку повідомляє "Радіо Свобода".

"Суд "погодився вивчити питання і щодо дій України щодо російськомовного населення і визначити, чи мав місце геноцид". Однак він "відкинув прохання Києва визнати, що Росія використала Конвенцію про геноцид як привід для вторгнення", - сказано в повідомленні.

Зазначається, що Міжнародний суд ООН "лише частково" визнав свою юрисдикцію у справі України проти РФ щодо "геноциду". 

Зокрема, суд визнав, що він має юрисдикцію для запиту України "винести рішення та заявити, що немає достовірних доказів того, що Росія несе відповідальність за вчинення геноциду з порушенням Конвенції про геноцид у Донецькій та Луганській областях України".

Проте, у частині, де суд мав би розглянути і оцінити дії Росії, зокрема "повномасштабне вторгнення під приводом порятунку російськомовного населення на сході України від геноциду", суд відмовився вивчати, посилаючись на "невідповідність" такого запиту конвенції.

Також суд відмовився винести рішення та заявити, що визнання росією начебто "незалежності" так званих "Донецької народної республіки" та "Луганської народної республіки" 21 лютого 2022 року порушує Конвенцію про геноцид.

Водночас, наказ про тимчасові заходи, ухвалений судом у березні 2016 року, залишається чинним - "Росія має негайно призупинити всі військові дії в Україні та зупинити будь-які військові чи нерегулярні збройні формування під її контролем чи впливом".

Раніше повідомлялось, що Міжнародний суд ООН визнав, що РФ у 2014 році порушила антитерористичний договір організації на сході України.

Статті

Світ
08.05.2024
09:59

Зобразити те, що важко уявити. Подорож колишніми нацистськими таборами смерті у Польщі

"Хоча близько половини єврейських жертв справді загинули в таборах, інша половина так і не потрапила до таборів смерті, — розповідає він. — Вони померли від голоду і хвороб у гето або були вбиті в містах і селах, де вони жили".
Світ
07.05.2024
09:09

«Війну на виснаження Росії не виграти». Російські ЗМІ про Україну

"Британці справді пишаються, що задають певні тренди в українській кризі, скеровують Україну на антиросійський шлях, утримуючи її на ньому, і залишаються лідерами у фінансуванні Києва разом зі США та ФРН.
Донбас
05.05.2024
19:32

«Золоті яйця нашої еліти все міцніше стискалися твердою рукою ляльководів». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу напружено працювали в режимі фабрики фейків. Велика кількість публікацій була присвячена трагедії 2-го травня 2014 року в Будинку профспілок в Одесі. Місцева пропаганда традиційно брехливо розповідала про ті...
Всі статті