Посли ЄС вирішили спрямувати доходи від заморожених активів РФ на відновлення та оборону України

Посли ЄС вирішили спрямувати доходи від заморожених активів РФ на відновлення та оборону УкраїниПостійні представники країн-членів Європейського Союзу досягли згоди щодо використання доходів від заморожених російських активів. Про це повідомляє представництво Бельгії, яка наразі головує в ЄС, - пише "Судово-Юридична газета".

Зазначається, що відповідні домовленості були досягнуті під час засідання Комітету постійних представників.

"Посли ЄС у принципі погодилися із заходами, що стосуються надзвичайних доходів, одержуваних від знерухомлених активів рф. Гроші підуть на підтримку відновлення України та військового захисту в умовах російської агресії", - повідомили в представництві Бельгії.

Зазначимо, що подальше рішення ще належить фіналізувати Раді Євросоюзу. Тільки тоді воно набуде чинності.

Доходи, отримані від заморожених активів рф, більшість з яких зберігається в Бельгії, становлять від 2,5 до 3 мільярдів євро на рік. Єврокомісія пропонувала, що 90% прибутку буде спрямовано на купівлю зброї, а решта 10% - на невійськову допомогу.

Як повідомлялося, у Європейській комісії пояснили, що Євросоюз не відмовився визнавати Володимира Путіна "президентом" Росії, оскільки з цього питання не змогли дійти консенсусу всі держави-члени. 

Статті

Країна
21.06.2024
13:55

Економічне бронювання: що пропонують нові законопроєкти

"І тепер уявіть реакцію військового керівництва на економічне бронювання. Вони категорично проти, про це знають усі депутати, тому не розумію, на що розраховували автори законопроєкту"
Країна
19.06.2024
11:41

Підвищення податків: забуті обіцянки

Йдеться про податки, які сплачують зі своєї кишені звичайні громадяни. Ніхто не пропонує підвищити податок на прибуток підприємств, дивіденди акціонерів (податок на інвестиційний дохід), рентні платежі за надрокористування, екологічний податок. Це...
Світ
18.06.2024
10:21

«Доки не дійдемо до польських кордонів...». Російські ЗМІ про Україну

"А яке вони мають право вимагати від нас відкрити Азовське море? Кому збираються забезпечити свободу судноплавства у внутрішньому морі Росії?"
Всі статті