Казахстан чекає на своїй території 250 компаній, що пішли з РФ. Зважилися вже 45

Влада Казахстану веде роботу з переведення 250 західних компаній, що залишили росію, на казахстанський ринок. Про це в інтерв’ю Tengrinews.kz. заявив прем'єр-міністр Казахстану Аліхан Смаїлов, повідомляє агентство "Анадолу".

За словами Смаїлова, 45 зарубіжних компаній вже вирішили перейти на ринок Казахстану.

«Ми зараз проводимо таку роботу з релокації. Зокрема, понад 250 компаній, які залишили російський ринок, - це переважно західні компанії в несировинних секторах. Ми склали таргет-лист, дали інформацію, що Казахстан зацікавлений у тому, щоб вони прийшли працювати на наш ринок», - сказав Смаїлов.

Прем'єр вважає, що це дозволить збільшити інвестиційні проекти у Казахстані.

За його словами, влада Казахстану створила робочі групи для кожної компанії, щоб допомогти їм релокуватися. Серед компаній, які планують прийти до Казахстану, Смаїлов назвав Skoda, GE Healthcare, Philips. Компанія Honeywell вже відкрила своє виробництво в Алмати.

Зазначається, що у липні президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв доручив уряду підготувати сприятливі умови для релокації до Казахстану іноземного бізнесу.

Як повідомлялося, Казахстан вирішив продавати нафту через Азербайджан в обхід росії.

Статті

Донбас
28.05.2023
21:57

Маріуполь стає "чорним" містом для російської армії. Огляд публікацій окупованого Донбасу

"Нас тут багато місцевих просто ненавидять. Стежать за нами, наводять ракети, чекають українську армію. Просто нестерпно тут"
Країна
26.05.2023
12:30

Дерусифікація української металургії: залишився останній крок

Є всі підстави вважати, що за тодішньою експансією державного капіталу з Росії в українську металургію стояли не просто російські громадяни з товстими гаманцями, а особисто російський диктатор. Зрозуміло, акції "Запоріжсталі" формально належать не...
Донецьк
25.05.2023
14:00

Спокуса грошима. Донецький щоденник

Настала черга бігти за російськими паспортами довірливим пенсіонерам, які отримують мінімалку. Вишикувалися вони стрункими рядами в " міграційні ", а представники служб масової дезінформації тут як тут - знімають "правдиві" сюжети про те, скільки...
Всі статті