«Допомога починає окупатися». Українські біженці, які працюють у Чехії, перерахували податків більш ніж на 300 млн. євро

Близько 8 млрд крон або 329 млн євро податкових сум у скарбницю Чехії та внесків у системи медстрахування та соцзабезпечення перерахували українські біженці, які знайшли собі в країні роботу. Про це заявив голова Міністерства праці та соціальних справ Чеської Республіки Маріан Юречка, - повідомляє «Чеське радіо».

Зазначається, що лише медичні страхові компанії отримали від працюючих українських біженців понад 4 млрд. крон. Роботою зараз у Чехії забезпечено близько 100 тисяч громадян України, які рятуються від війни.

«Виплачена з держбюджету біженцям допомога, таким чином, починає поступово окупатися», – наголосив міністр.

Він зазначив, що Чехія на підтримку українським біженцям інвестує не лише власні бюджетні гроші, але також і кошти фондів Європейського союзу та UNICEF. На європейські гроші в країні, наприклад, організуються для біженців мовні та адаптаційні курси.

У повідомленні нагадується, що зареєстровані біженці, які отримали візи тимчасового захисту, мають право в Чехії влаштовуватися на роботу без будь-яких обмежень. Роботодавці лише зобов'язані повідомити про прийом біженців, як це відбувається у разі працевлаштування будь-яких іноземців.

Як повідомлялося, близько 70% ухвалених на роботу українських працівників – це жінки.

Статті

Донецьк
26.04.2024
16:00

Відновлення Донеччини: поки навіть не в проєкті, але…

Стосунки влади і громадськості ніколи не були виключно конструктивними, на Донеччині зокрема, - передусім через взаємну недовіру, брак досвіду, неспівпадіння уявлень про співпрацю і просто небажання влади бути додатково контрольованою.
Країна
26.04.2024
10:51

Український метал: здається, є надія

"Виробничі результати за підсумками року могли бути вищими, якби імпортна продукція з Китаю не заходила у великих обсягах на вітчизняний ринок, особливо коли в Україні виробляються аналоги".
Донецьк
25.04.2024
10:45

Діяти та жити цікаво: Як молодь з Мирнограда розвиває громаду біля лінії фронту

Наразі у Донецькій області масові заходи заборонені, але люди потребують якоїсь розради. Творчі проекти об’єднали талановиту молодь та створили терапевтичний ефект для мешканців громади, заповнили культурну порожнечу.
Всі статті