ЗСУ сформували батальйон "Сибір", який складається з росіян — Bloomberg

Збройні сили України сформували батальйон солдатів "Сибір", який повністю складається з громадян РФ, які хочуть боротися проти російського вторгнення. Про це пише Bloomberg.

"Батальйон "Сибір" об’єднав десятки росіян та представників етнічних меншин Росії, які подорожували через треті країни, оскільки хотіли приєднатися до української армії, за словами офіційних осіб у їхньому навчальному таборі", - пише видання.

Зазначається, що на відміну від добровольчих груп, таких як легіон "Свобода Росії", які заявили про підтримку України, солдати є частиною регулярної української армії і очікують, що їх відправлять у бій дуже скоро.

Члени батальйону "Сибір" пройшли ретельні перевірки безпеки, щоб переконатися, що вони прихильники України, а потім підписали військовий контракт, прийнявши армійські позивні для захисту своєї особистості.

"Нам потрібно знищити кремлівський режим", — сказав 29-річний якут із позивним Варган, який зізнався, що не мав військового досвіду до того, як відправився за тисячі миль із сибірського міста Іркутськ, щоб спробувати приєднатися до української армії.

Родом із російської Якутії, багатої алмазами, він додав: "Я хочу, щоб Якутія була вільною демократичною країною, це дуже багата країна, але люди такі бідні. Процвітають лише державні чиновники, які служать Путіну".

Усі учасники батальйону чисельністю 60 осіб є добровольцями, і жоден із них не набраний з числа російських військовополонених, сказав Bloomberg представник української армії.

Як повідомлялося раніше, Легіон "Свобода Росії" знову зайшов у Бєлгородську область РФ 28 вересня.

Статті

Країна
20.02.2024
15:30

Спротив системи, спроби і помилки: Кілька актів української антикорупційної драми

Успіхи дій влади важче доносити до суспільства, аніж негатив, – тим більше, коли влада втрачає популярність, а її окремі представники продовжують потрапляти в корупційні скандали
Світ
20.02.2024
08:36

«Україна переходить до нової фази бойових дій. Вони становлять для нас реальну загрозу». Російські ЗМІ про Україну

"Твердження про те, що всі військові конфлікти завершуються миром, далеко не завжди відповідає дійсності. Війни можуть також завершитися "гіршим миром", який лише перенесе зіткнення держав у майбутнє"
Донбас
18.02.2024
18:06

"Два роки перебіжками ходили, малюки два роки дитинства втратили". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Без сумніву, ТОП темою ЗМІ окупованого Донбасу минулого тижня було взяття російськими військами того, що залишилося від багатостраждальної Авдіївки, колись процвітаючого міста-супутника Донецька. Очевидно, що окупанти мають право сурмити перемогу,...
Всі статті