З Донеччини вдалося евакуювати 61 066 людей, однак досі залишаються 505 518 жителів - поліція

З Донецької області станом на 12 квітня вдалося евакуювати 61 066 людей, з них – 7 459 дітей та 2 721 осіб з інвалідністю, однак досі там залишаються 505 518 жителів. Про це  розповіла очільниця відділу комунікації поліції Донеччини та пресофіцерка евакуаційної бригади «Білі янголи» Олександра Гаврилко, - повідомляє "Радіо Свобода".

За її словами, більшість місцевих «звикли» до воєнних дій і не хочуть нікуди виїжджати. А ті, хто погоджується на евакуацію, вимагають переїзду лише в межах області.

«У кожної сім’ї – індивідуально. У кожного своє життя, своя історія, доля своя, і вони по-різному говорять. Але більшість звикли до війни і вони не хочуть нікуди їхати. Багато розуміють, що у них будуть добрі умови, але не хочуть. Ми іноді евакуюємо з гарячих точок по території Донеччини, бо люди категорично відмовляються за територію області виїжджати. Ми навіть такі моменти розглядаємо тільки, аби врятувати людей», – розповідає Олександра Гаврилко.

Вона каже, що часто правоохоронцям доводиться розшукувати цілі сім’ї, що ховаються через небажання виїжджати за межі населених пунктів. У пошуках поліцейським допомагають місцеві мешканці. На дітей чинять вплив батьки, які не хочуть виїжджати, пояснює представниця поліції.

«Діти прислухаються до батьків, до того, що вони говорять. Те, що батьки їм говорять, вони сприймають, як дійсність. Якщо мама каже, що у нас безпечно, то дитина так і відчуває, що «безпечно»», – зазначає Олександра Гаврилко.

Вона додала, що в Авдіївці і далі продовжують залишатися двоє дітей, правоохоронцям відома їхня адреса, але вони переміщаються і їх не вдається розшукати та евакуювати.

Ці двох дітей, які залишаються в місті, досі там, бо їх переховують батьки, які не хочуть виїжджати

Напередодні з Авдіївки евакуювали родину з двома дітьми, яку вмовляли евакуюватися близько пів року. Як повідомила поліція Донецької області, дворічний хлопчик та 12-річна дівчинка тепер у безпеці. Зараз родина знайшла прихисток у Мирнограді та планує подальші дії

На початку квітня на Донеччині було оголошено примусову евакуацію дітей.

Статті

Донбас
23.06.2024
18:44

Жителям "ДНР" обіцяють будинки з басейном і люксові курорти на морі. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня інформаційні стрічки окупаційних ЗМІ Донбасу були щедро наповнені повідомленнями і заявами про небувалий приплив в економіку "республік" багатомільярдних інвестицій. Однак, якщо уважно вчитатися в бравурні звіти, то стає зрозуміло, що...
Країна
21.06.2024
13:55

Економічне бронювання: що пропонують нові законопроєкти

"І тепер уявіть реакцію військового керівництва на економічне бронювання. Вони категорично проти, про це знають усі депутати, тому не розумію, на що розраховували автори законопроєкту"
Країна
19.06.2024
11:41

Підвищення податків: забуті обіцянки

Йдеться про податки, які сплачують зі своєї кишені звичайні громадяни. Ніхто не пропонує підвищити податок на прибуток підприємств, дивіденди акціонерів (податок на інвестиційний дохід), рентні платежі за надрокористування, екологічний податок. Це...
Всі статті