З Донеччини вдалося евакуювати 61 066 людей, однак досі залишаються 505 518 жителів - поліція

З Донецької області станом на 12 квітня вдалося евакуювати 61 066 людей, з них – 7 459 дітей та 2 721 осіб з інвалідністю, однак досі там залишаються 505 518 жителів. Про це  розповіла очільниця відділу комунікації поліції Донеччини та пресофіцерка евакуаційної бригади «Білі янголи» Олександра Гаврилко, - повідомляє "Радіо Свобода".

За її словами, більшість місцевих «звикли» до воєнних дій і не хочуть нікуди виїжджати. А ті, хто погоджується на евакуацію, вимагають переїзду лише в межах області.

«У кожної сім’ї – індивідуально. У кожного своє життя, своя історія, доля своя, і вони по-різному говорять. Але більшість звикли до війни і вони не хочуть нікуди їхати. Багато розуміють, що у них будуть добрі умови, але не хочуть. Ми іноді евакуюємо з гарячих точок по території Донеччини, бо люди категорично відмовляються за територію області виїжджати. Ми навіть такі моменти розглядаємо тільки, аби врятувати людей», – розповідає Олександра Гаврилко.

Вона каже, що часто правоохоронцям доводиться розшукувати цілі сім’ї, що ховаються через небажання виїжджати за межі населених пунктів. У пошуках поліцейським допомагають місцеві мешканці. На дітей чинять вплив батьки, які не хочуть виїжджати, пояснює представниця поліції.

«Діти прислухаються до батьків, до того, що вони говорять. Те, що батьки їм говорять, вони сприймають, як дійсність. Якщо мама каже, що у нас безпечно, то дитина так і відчуває, що «безпечно»», – зазначає Олександра Гаврилко.

Вона додала, що в Авдіївці і далі продовжують залишатися двоє дітей, правоохоронцям відома їхня адреса, але вони переміщаються і їх не вдається розшукати та евакуювати.

Ці двох дітей, які залишаються в місті, досі там, бо їх переховують батьки, які не хочуть виїжджати

Напередодні з Авдіївки евакуювали родину з двома дітьми, яку вмовляли евакуюватися близько пів року. Як повідомила поліція Донецької області, дворічний хлопчик та 12-річна дівчинка тепер у безпеці. Зараз родина знайшла прихисток у Мирнограді та планує подальші дії

На початку квітня на Донеччині було оголошено примусову евакуацію дітей.

Статті

Країна
29.09.2023
11:06

Севастополь. Життя в диму та під звуки тривог

"До цього ми розуміли, що живемо у стані війни, що будь-якої миті можуть прилетіти ракети, безпілотники, але це все здавалося десь там, далеко, в акваторії Чорного моря, на якихось військових базах, аеродромах. А зараз ракети прилетіли у центр міста
Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Світ
27.09.2023
20:49

“Війна в Судані дала українцям можливість закріпитися на африканському континенті”. Огляд західних медіа

Україна суттєво погіршила російське “співвідношення войськово-морських сил” – оперативний показник, який вона використовує для вирахування безпілотників, радарів, берегової артилерії тощо, а також суден, хоча до паритету все ще далеко.
Всі статті