З Донеччини вдалося евакуювати 61 066 людей, однак досі залишаються 505 518 жителів - поліція

З Донецької області станом на 12 квітня вдалося евакуювати 61 066 людей, з них – 7 459 дітей та 2 721 осіб з інвалідністю, однак досі там залишаються 505 518 жителів. Про це  розповіла очільниця відділу комунікації поліції Донеччини та пресофіцерка евакуаційної бригади «Білі янголи» Олександра Гаврилко, - повідомляє "Радіо Свобода".

За її словами, більшість місцевих «звикли» до воєнних дій і не хочуть нікуди виїжджати. А ті, хто погоджується на евакуацію, вимагають переїзду лише в межах області.

«У кожної сім’ї – індивідуально. У кожного своє життя, своя історія, доля своя, і вони по-різному говорять. Але більшість звикли до війни і вони не хочуть нікуди їхати. Багато розуміють, що у них будуть добрі умови, але не хочуть. Ми іноді евакуюємо з гарячих точок по території Донеччини, бо люди категорично відмовляються за територію області виїжджати. Ми навіть такі моменти розглядаємо тільки, аби врятувати людей», – розповідає Олександра Гаврилко.

Вона каже, що часто правоохоронцям доводиться розшукувати цілі сім’ї, що ховаються через небажання виїжджати за межі населених пунктів. У пошуках поліцейським допомагають місцеві мешканці. На дітей чинять вплив батьки, які не хочуть виїжджати, пояснює представниця поліції.

«Діти прислухаються до батьків, до того, що вони говорять. Те, що батьки їм говорять, вони сприймають, як дійсність. Якщо мама каже, що у нас безпечно, то дитина так і відчуває, що «безпечно»», – зазначає Олександра Гаврилко.

Вона додала, що в Авдіївці і далі продовжують залишатися двоє дітей, правоохоронцям відома їхня адреса, але вони переміщаються і їх не вдається розшукати та евакуювати.

Ці двох дітей, які залишаються в місті, досі там, бо їх переховують батьки, які не хочуть виїжджати

Напередодні з Авдіївки евакуювали родину з двома дітьми, яку вмовляли евакуюватися близько пів року. Як повідомила поліція Донецької області, дворічний хлопчик та 12-річна дівчинка тепер у безпеці. Зараз родина знайшла прихисток у Мирнограді та планує подальші дії

На початку квітня на Донеччині було оголошено примусову евакуацію дітей.

Статті

Донбас
03.12.2023
20:45

Жителям "ДНР" нагадали, що "партія - розум, честь і совість". Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно цитували свого "вождя і вчителя" і зізнавалися, що, як і в роки СРСР, "керівною і направляючою силою радянського суспільства, ядром його політичної системи, державних і громадських організацій є"...
Світ
02.12.2023
11:03

"Вперше з моменту вторгнення в Україну Путін виглядає так, ніби може перемогти". Західні медіа про Україну

"Якщо цього не станеться, то наступний рік може стати переломним, після чого Україна опиниться у все більш несприятливому становищі"
Країна
01.12.2023
14:48

На порозі впровадження цивільних партнерств в Україні: про ЛГБТ і не лише

У разі підтримки Верховною Радою закон нарешті допоможе парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадщини, соціального захисту, прав у разі смерті або зникнення партнера/партнерки. Нічого екстраординарного. Все те, що...
Всі статті