Як перетворити квітуче місто на руїни: у Норвегії показали фотографії Маріуполя до і після російської агресії

Виставка, присвячена Маріуполю, відкрилась у Норвегії у комуні Акерсгус 5 березня. Про це повідомив сайт міста Маріуполя 6 березня.

"У Норвегії, у комуні Акерсгус, відкрилася виставка, присвячена Маріуполю. Одним із ініціаторів її проведення став маріуполець Данило Ребро, який має практику у місцевій бібліотеці НЕС. Ця бібліотека – повноцінний культурний  центр, де проходять виставки, кінопокази, інші творчі заходи та цікаві зустрічі", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що вікриття виставки відвідав мер норвезького містечка Туве Нігус.

У рамках заходу також відбувся безкоштовний показ документального фільму "20 днів у Маріуполі".

"Південне, велике, сонячне портове місто України стало відомим під час українсько-російської війни у березні 2022 року. Поширюючи фотографії, зроблені репортерами Associated Press, світ побачив жахливі атаки на лікарню та театр, де на землі було написано слово "діти". Трагізм міста полягає ще й у тому, що неможливо порахувати всіх загиблих, кількість яких оцінюється різними методами від 22 тисяч жителів до 50, 80, 100 і навіть 136 тисяч. На другий рік після руйнування Маріуполя, рівно в цю годину, замість покарання чи виключення з глобальних процесів, Путін знищує наступне українське місто - Авдіївку. Світ змінився. Епоха Ялтинської конференції та Гельсінської декларації однозначно закінчилася. Що буде далі, невідомо", - йдеться у презентації виставки.

На виставці представлені роботи п’яти маріупольських фотографів, які фіксували, яким був Маріуполь до початку повномасштабного вторгнення, і яким воно залишилось після того, як туди прийшли росіяни.

Це такі фотографи:

Сергій Ваганов, фотожурналіст, працював у кількох відомих ЗМІ в Україні та міжнародних агенціях, таких як European Pressphoto Agency, Associated Press, France Press тощо;

Євген Сосновський, уродженець Маріуполя, театральний аматор і фотограф, провів 65 днів в облозі і мав сміливість евакуювати відзнятий матеріал. Його маленький 8-річний родич Єгор відомий своїм "Маріупольським щоденником", який розповідає про жахи облоги;

Дмитро Козацький, український фотограф, військовослужбовець, старший солдат Національної гвардії України. У 2022 році потрапив до списку Forbes Україна "30 до 30: обличчя майбутнього";

Олена Сугак, фотографка-аматорка, – жінка, яка відчайдушно документувала наслідки російських атак;

Світлана (прізвище не називаємо), яка залишилася в окупації, також задокументувала наслідки окупації на камеру.

Раніше повідомлялось, що український Камерний оркестр "Ренесанс" Маріупольської філармонії взяв участь у великому концерті в Італії.

Статті

Країна
09.05.2024
14:20

Тінь Медведчука: запорізька руда та вугілля Донбасу

В.Медведчук займається звичними для себе речами. Як і раніше в Україні, це "розпил" державних грошей (тепер із федерального бюджету) та рейдерство. Кумівство з путіним дозволяє робити це безкарно.
Світ
08.05.2024
09:59

Зобразити те, що важко уявити. Подорож колишніми нацистськими таборами смерті у Польщі

"Хоча близько половини єврейських жертв справді загинули в таборах, інша половина так і не потрапила до таборів смерті, — розповідає він. — Вони померли від голоду і хвороб у гето або були вбиті в містах і селах, де вони жили".
Світ
07.05.2024
09:09

«Війну на виснаження Росії не виграти». Російські ЗМІ про Україну

"Британці справді пишаються, що задають певні тренди в українській кризі, скеровують Україну на антиросійський шлях, утримуючи її на ньому, і залишаються лідерами у фінансуванні Києва разом зі США та ФРН.
Всі статті