Президентка Словаччини з прощальним візитом прибула до України

Президентка Словаччини Зузана Чапутова у п'ятницю завітала до Києва з прощальним візитом. Про це вона повідомила у Facebook.

За словами Чапутової, це вже її четвертий візит до Києва за час свого перебування на посаді, а також третій – під час війни.

"Я тут також тому, що привезла гарні новини про допомогу Словаччини Україні", – зауважила президентка.

"Я вчетверте перебуваю в Києві під час мого мандату, і сьогодні я приїхала як президент Словаччини, щоб попрощатися з президентом Володимиром Зеленським.  Наші президентські мандати і наші політичні історії почалися приблизно в один і той же час. За цей час ми мали можливість зблизитися, багато говорити і слухати один одного. З офіційних стосунків вони перетворилися на дружні, і я йому за це вдячна. Він є лідером країни, яка захищає своє майбутнє і право самостійно його визначати. Він захищає принципи і правила, які гарантували нашому континенту десятиліття миру і які зараз так грубо топчуться Російською Федерацією в його країні", - наголосила Зузана Чапутова.

Новим президентом Словаччини обрали Петера Пеллегріні, коаліційного партнера антиукраїнського прем’єра Роберта Фіцо.

Після перемоги Пеллегріні Фіцо та його союзники консолідують владу та контролюватимуть парламент, уряд і президентський офіс Словаччини.

Після того, як чинна словацька президентка Зузана Чапутова піде у відставку в червні, в Словаччині більше не залишиться жодного високопосадовця, який би беззастережно підтримував військову підтримку Києва і його зусилля із силової оборони від російської агресії.

Статті

Луганськ
17.05.2024
10:41

 «Розумні люди зберігають свою думку при собі». Луганський щоденник

Якщо ти живеш за правилами, не намагаючись порушувати їх, ти житимеш нормально. Просто нормально. Можливо, погано, а може, добре, але ти житимеш. Якщо ж ти замахнувся своїм маленьким кулачком на систему, ти теж житимеш, але житимеш погано
Країна
16.05.2024
14:18

Від ідей до конкретних проектів: війні не вдалося зупинити бізнес Дніпропетровщини

Прифронтова Дніпропетровська область увійшла в трійку лідерів серед регіонів за кількістю нових бізнесів. Упродовж першого кварталу 2024 року в області відкрито майже 7 тисяч ФОПів. Водночас, за чотири місяці регіон має економічні втрати: тут...
Країна
16.05.2024
10:35

Коломойський: розмова продовжується

Реанімувавши старі звинувачення щодо співвласника групи "Приват" І.Коломойського, влада виклала свій останній та вирішальний козир у діалозі з опальним олігархом. Але чи призведе це до бажаного результату – велике питання.
Всі статті