Вплив на газовому ринку росія втрачає на десятиліття - Міжнародне енергетичне агентство

Росія на десятиліття втрачає вплив на газовому ринку. Такими є дані Міжнародного енергетичного агентства, пише Bloomberg 25 жовтня.

"За даними Міжнародного енергетичного агентства, до 2040 року світовий попит на природний газ буде навіть нижчим, ніж очікувалося, оскільки поновлювані джерела енергії займатимуть дедалі більшу частку в енергобалансі, а частка Росії на ринку газу скорочуватиметься", - сказано в повідомленні.

Зазначається, що газовий шантаж країн Європи у 2022 році з метою досягнути поступок і зменшити підтримку України, став прорахунком путіна, адже європейські країни поступово знайшли нових постачальників, а також скоротили споживання газу та зробили ставку на СПГ, який купується за межами росії. Крім того, працюють санкції проти російських виробників СПГ. 

Як прогнозує Міжнародне енергетичне агентство, займаючи 30% у світовій торгівлі газом перед початком вторгнення в Україну, до кінця 2030-х років росія матиме лише 15%. 

"Можливості знайти нові ринки замість європейського, на який до війни "Газпром" постачав 150 млрд куб. щороку, в РФ вкрай обмежені, - йдеться в повідомленні.

Раніше повідомлялось, що Норвегія запровадила проти РФ санкції, які багато в чому повторюють 11-й санкційний пакет ЄС.

Статті

Донбас
25.02.2024
19:06

"Масштабні проєкти "будівництва від фундаменту ми поки що притримуємо". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно грали роль досвідченого таксидерміста. Місцеві пропагандисти всіма силами намагалися представити розстріляну, побиту, зруйновану Авдіївку не мертвим, а звільненим містом. Як то кажуть, хоч...
Країна
23.02.2024
13:25

За що воює росія, або «Хрестовий похід» владіміра путіна

Як відомо: імперія або розширюється, або гине. Звідси і ідея «світової революції» і герб СРСР, накладений на всю планету, без окреслених кордонів радянської держави, і «Інтернаціонал» як гімн країни, що хоче захопити весь світ.
Донецьк
22.02.2024
11:48

Комунальний колапс. Донецький щоденник

Їм пояснили, що комунальні служби не завозять достатню кількість води до котелень для заповнення системи через аварійний стан труб центрального опалення.
Всі статті