Вплив на газовому ринку росія втрачає на десятиліття - Міжнародне енергетичне агентство

Росія на десятиліття втрачає вплив на газовому ринку. Такими є дані Міжнародного енергетичного агентства, пише Bloomberg 25 жовтня.

"За даними Міжнародного енергетичного агентства, до 2040 року світовий попит на природний газ буде навіть нижчим, ніж очікувалося, оскільки поновлювані джерела енергії займатимуть дедалі більшу частку в енергобалансі, а частка Росії на ринку газу скорочуватиметься", - сказано в повідомленні.

Зазначається, що газовий шантаж країн Європи у 2022 році з метою досягнути поступок і зменшити підтримку України, став прорахунком путіна, адже європейські країни поступово знайшли нових постачальників, а також скоротили споживання газу та зробили ставку на СПГ, який купується за межами росії. Крім того, працюють санкції проти російських виробників СПГ. 

Як прогнозує Міжнародне енергетичне агентство, займаючи 30% у світовій торгівлі газом перед початком вторгнення в Україну, до кінця 2030-х років росія матиме лише 15%. 

"Можливості знайти нові ринки замість європейського, на який до війни "Газпром" постачав 150 млрд куб. щороку, в РФ вкрай обмежені, - йдеться в повідомленні.

Раніше повідомлялось, що Норвегія запровадила проти РФ санкції, які багато в чому повторюють 11-й санкційний пакет ЄС.

Статті

Країна
18.04.2024
09:14

Закон про посилення мобілізації: основні положення

"Це було дуже несподівано. Поки що ми на всіх ефірах і в соцмережах розповідали, що це закон про справедливість, про демобілізацію, головну норму просто вирішили прибрати. Кажуть, що це був чіткий ультиматум від Генерального штабу. У приватних...
Країна
17.04.2024
10:00

Формування збройних сил та мобілізація в Україні. Як це було в минулому

Битва ж за Україну була виграна значною мірою завдяки перемозі більшовиків на ідеологічному та інформаційному фронтах. Саме це, вкупі з мобілізаційними можливостями Червоної Армії, неперевершеною жорстокістю до противника, здатність йти до перемоги...
Світ
16.04.2024
10:17

«Енергійний контрудар може стати джокером у рукаві Сирського». Російські ЗМІ про Україну

"Загальна оцінка українських резервів приводить до висновку: наявних сил і засобів командуванню ЗСУ не вистачить для проведення стратегічного наступу. Але їх достатньо для енергійного контрудару оперативного масштабу на одному напрямку".
Всі статті