Україна щомісяця потребує $3-4 млрд – МВФ

Потреби України щомісяця становлять від 3 до 4 мільярдів доларів. Про це 25 жовтня повідомляє офіційний сайт Міжнародного валютного фонду.

"Потреби України у фінансуванні у 2023 році величезні… За нашими поточними оцінками, щомісячні потреби у фінансуванні у 2023 році становитимуть від 3 до 4 мільярдів доларів, що відображає сувору реальність великого бюджетного дефіциту в контексті руйнівної війни", - заявила директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва.

Вона також наголосила, що українська сторона заслужила на фінансову підтримку. Однак такі потреби потребують ретельного планування.

Водночас якщо руйнація української інфраструктури та економічної діяльності стане ще масштабнішою, сума може зрости до 5 мільярдів доларів.

"Це фінансування призначене для того, що ми класифікуємо як "етап відновлення", під час якого економіка стабілізується, і країна дотримується відповідного пакету макроекономічної політики", - додала Георгієва.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Зеленський провів розмову з директором МВФ щодо допомоги Україні.

Статті

Країна
29.09.2023
11:06

Севастополь. Життя в диму та під звуки тривог

"До цього ми розуміли, що живемо у стані війни, що будь-якої миті можуть прилетіти ракети, безпілотники, але це все здавалося десь там, далеко, в акваторії Чорного моря, на якихось військових базах, аеродромах. А зараз ракети прилетіли у центр міста
Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Світ
27.09.2023
20:49

“Війна в Судані дала українцям можливість закріпитися на африканському континенті”. Огляд західних медіа

Україна суттєво погіршила російське “співвідношення войськово-морських сил” – оперативний показник, який вона використовує для вирахування безпілотників, радарів, берегової артилерії тощо, а також суден, хоча до паритету все ще далеко.
Всі статті