Українські школярі демонструють ознаки масового погіршення навичок з української мови, читання й математики – ЮНІСЕФ

Від початку повномасштабної війни українські діти через постійні порушення у навчальному процесі демонструють ознаки масової втрати набутих у школі знань, зокрема погіршення результатів з української мови, читання та математики. Про це повідомляється у новому звіті дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ 30 серпня.

"В Україні атаки на школи не припиняються, що створює для дітей глибокий стрес і залишає їх без безпечних місць для навчання. Це не тільки призвело до того, що українським дітям важко досягти успіхів у навчанні, але вони також часто не можуть зберегти те, чого вони навчилися, коли їхні школи повноцінно функціонували", – зазначила регіональна директорка ЮНІСЕФ у Європі та Центральній Азії Регіна Де Домінічіс.

Підкреслюється, що, за опитуваннями, до 57% учителів повідомляють про погіршення навичок учнів з української мови, до 45% – про зниження навичок математики, до 52% – про зниження навичок володіння іноземною мовою.

При цьому школярі в Україні стикаються зі складнощами вже четвертий рік – повномасштабній російській війні передувала пандемія COVID-19.

Зазначається, що лише третина дітей молодшого та середнього віку, які навчаються в Україні, повністю навчаються очно. Третина зареєстрованих студентів навчається за допомогою змішаного підходу особисто та онлайн, а третина - повністю онлайн.

Крім того, ЮНІСЕФ повідомляє, що лише на підконтрольних Києву територіях росія знищила від початку повномасштабної війни 1300 українських шкіл.

Раніше в МОН розповіли, як будуть працювати школи з 1 вересня.

Статті

Донбас
09.06.2024
18:14

"Як ми до такого докотилися? Боляче на ту «республіку» дивитися". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу більше нагадували збірку цитат і афоризмів. Автором брехливих і багаторазово повторених «крилатих виразів», типу «ми не напали - ми захищалися», була одна-єдина людина - російський диктатор Путін. Що...
Луганськ
08.06.2024
10:11

Життя чи спогади. Луганський щоденник

Подруга з України питає, як ми живемо. І я відповідаю чесно: добре – їжа, робота, плани. "Хіба краще, ніж 10 років тому?" – не вірить вона. Не можна порівнювати. Не можна проводити паралелі. Це нічого не дасть. Це як порівнювати себе у 20 та 40...
Країна
06.06.2024
20:31

Вступна кампанія для мешканців окупованих територій: умови та пільги

По-перше, дорога дуже ускладнилася, це довго, дорого і небезпечно. По-друге, жахи про мобілізацію, які ми бачимо, не сприяють переїзду молодих людей. Якщо він виїде і вступить до вишу, то автоматично стане невиїзним. По-третє, проблеми зі світлом і...
Всі статті