Україна передала Міжнародному Червоному Хресту список близько 19 тисяч дітей, викрадених росією

Влада України передала Міжнародному Червоному Хресту список близько 19 тисяч дітей, які вивезені на територію росії і залишаються там. Про це повідомила в ефірі української служби "Радіо Свобода" голова постійної делегації Верховної Ради у ПАРЄ Марія Мезенцева.

За словами Мезенцевої, українська влада збирала заявки від соціальних служб та правозахисників, які змогли встановити імена та – в деяких випадках – місця перебування дітей, переміщених до росії. Наразі співробітники Червоного Хреста зможуть відвідати їх у російських таборах, прийомних сім'ях та інших місцях перебування. Мезенцева підкреслила, що дуже чекає на ці візити.

На день раніше Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) прийняла резолюцію, в якій визнала насильницьке переміщення українських дітей геноцидом. Автори резолюції зазначили, що переміщення дітей "явно планувалося і було організовано як державна політика", метою якої було "знищити всі зв'язки та риси їхньої української ідентичності". Наводяться приклади, коли дітям було заборонено говорити українською мовою, їх піддавали пропагандистській обробці, змушували ходити на військові збори.

У повідомленні нагадується, що 17 березня Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента РФ путіна та російського дитячого омбудсмена Марії Львової-Бєлової. У заяві суду говорилося, що обоє підозрюються в незаконній депортації дітей з України. Рішення МКС було підтримано США, більшістю країн Євросоюзу (спільне рішення ЄС було заблоковано Угорщиною) та Україною.

Статті

Світ
17.09.2024
18:00

«Росія зобов'язана вибрати другий варіант дій». Російські ЗМІ про Україну

У Росії для чинної влади небезпечно програвати війни, особливо коли тривалий час ця влада проводила паради і переконувала народ у непереможності рідної армії. Поразка викличе розчарування і втрату віри, але не в армію, а в політичне керівництво.
Луганськ
17.09.2024
10:40

Хліб, евакуація, 20 мешканців і зникла безвісти 82-річна Надія Омелянівна: будні вільної Луганщини 

Надія Омелянівна, швидше за все, пішла шукати місце, де можна спіймати мобільний зв’язок, щоб поговорити з сином (телефона у хаті не було, отже, ймовірно, вона взяла його з собою). І підірвалась на вибухівці. А тіло розтягали дикі звірі.
Країна
16.09.2024
20:13

Боротьба з нецільовими витратами бюджету під час війни. Досвід Запоріжжя

В ході ремонту автомобільної дороги Запоріжжя-Біленьке при улаштуванні нового дорожнього одягу підрядником нанесено вирівнюючий шар у 2 рази тонший, ніж визначено проєктом.
Всі статті