Україна не визнає примусову паспортизацію на окупованих територіях - омбудсмен

Україна не визнає примусову паспортизацію жителів тимчасово окупованих територій. Про це 28 квітня в Telegram повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

"Україна не визнає примусову паспортизацію на тимчасово окупованих територіях, не визнає примусове автоматичне набуття українцями на цій території іншого громадянства, і це не є підставою для втрати громадянства України", - заявив омбудсмен.

Він також закликав міжнародну спільноту засудити дії чиновників Кремля та вжити заходів щодо недопущення порушення прав людини на тимчасово окупованих територіях України.

"Мета путінського указу одна - залякування і тиск на українське населення на тимчасово окупованих територіях з метою отримання ними документів російського зразка. Дії Кремля суперечать нормам міжнародного права і отримають належну оцінку в Міжнародному кримінальному суді", - заявив Лубінець.

Він також нагадав, що згідно з Протоколом №4 до Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, "ніхто не може бути висланий з території держави, громадянином якої він є, і жодному громадянину не може бути заборонений в'їзд на територію своєї держави".

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що путін наказав вважати "іноземцями" жителів окупованих територій України, якщо вони не отримають паспорт РФ.

Статті

Країна
06.12.2023
12:22

Гривня: балансування на межі?

У НБУ вперше за довгий час запровадили валютні обмеження для експортерів. Які зазвичай застосовуються при обвалі курсу гривні...
Світ
05.12.2023
09:42

«В українських генералів є куди більше шансів перейти в нову епоху». Російські ЗМІ про Україну

"Зеленському зараз потрібно дуже сильно насторожитися. Усі персонажі, які брали участь у попередньому перегляді, - Залужний, глава ГУР Буданов і навіть Арестович залишаються на своїх місцях"
Донбас
03.12.2023
20:45

Жителям "ДНР" нагадали, що "партія - розум, честь і совість". Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно цитували свого "вождя і вчителя" і зізнавалися, що, як і в роки СРСР, "керівною і направляючою силою радянського суспільства, ядром його політичної системи, державних і громадських організацій є"...
Всі статті