Переговори в Катарі: РФ заявила, що в Україну повернуть 29 дітей, 19 - вирушать у РФ. Лубінець поки що не підтверджує

РФ і Україна вперше провели в Катарі очні переговори з питання про переміщених через війну дітей. Про це 25 квітня повідомляє Телеграм-канал "Радио Свобода".

Згідно з повідомленням, уповноважена з прав дитини при президенті РФ Марія Львова-Білова заявила, що сторони домовилися, що з РФ до України приїдуть 29 дітей, а 19 - вирушать до РФ. Списки вже зафіксовано, додала омбудсмен.

Водночас Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець у своєму Телеграм-каналі ввечері 24 квітня жодних цифр щодо обміну дітьми не називає і спростовує, що з російською делегацією відбулися "прямі переговори". 

"З робочим візитом перебуваю в Катарі. Зустрівся з Державним міністром з питань міжнародного співробітництва Лолвою Рашид Аль-Хатер. Держава Катар організувала Програму Оздоровлення та Відновлення для родин, яким наш Офіс допоміг возз'єднатися в рамках реалізації затвердженого плану дій Президента України Bring Kids Back UA... Програма включає медичний огляд, психосоціальну підтримку, а також знайомство з Катаром і культурою цієї країни. Крім того, під час зустрічі обговорювали питання повернення додому українських цивільних, яких незаконно утримує РФ та військовополонених. Зустріч із катарською делегацією продовжуватимемо і завтра (25 квітня - ред.)! Слідкуйте за новинами!", - зазначив Лубінець і опублікував фото з українськими сім'ями, які беруть участь у Катарі в Програмі оздоровлення та відновлення.

"Повернення українських дітей і переговори з РФ відбуваються за посередництва Катару і катарських дипломатів. Жодних прямих переговорів із російською делегацією сьогодні не відбувалося", - наголосив Лубінець у повідомленні 24 квітня.

Як відомо, у березні 2023 року Міжнародний кримінальний суд у Гаазі (МКС) видав ордер на арешт Марії Львової-Бєлової та президента РФ путіна, назвавши їх "імовірно відповідальними за військові злочини, пов'язані з незаконною депортацією дітей" з України. 

Як повідомлялося, у березні 2024 року РФ за посередництва Катару повернула Україні шістьох дітей.

Статті

Країна
18.05.2024
13:54

Звільнення за "зв'язки" з людьми в окупації: Зеленський не підтримав ідею нардепів

Якщо раніше про його «зв'язки» з родичами, які проживають в окупації, знали лише близькі друзі, то тепер він зобов'язаний про це повідомити своє керівництво. Інакше його можуть звільнити
Луганськ
17.05.2024
10:41

 «Розумні люди зберігають свою думку при собі». Луганський щоденник

Якщо ти живеш за правилами, не намагаючись порушувати їх, ти житимеш нормально. Просто нормально. Можливо, погано, а може, добре, але ти житимеш. Якщо ж ти замахнувся своїм маленьким кулачком на систему, ти теж житимеш, але житимеш погано
Країна
16.05.2024
14:18

Від ідей до конкретних проектів: війні не вдалося зупинити бізнес Дніпропетровщини

Прифронтова Дніпропетровська область увійшла в трійку лідерів серед регіонів за кількістю нових бізнесів. Упродовж першого кварталу 2024 року в області відкрито майже 7 тисяч ФОПів. Водночас, за чотири місяці регіон має економічні втрати: тут...
Всі статті