У МОЗ назвали спалах гепатиту у Вінниці надзвичайною ситуацією обласного масштабу

Спалах гепатиту A на Вінниччині є надзвичайною ситуацією обласного масштабу. Нині епідеміологи намагаються з'ясувати причини спалаху захворювання. Про це в ефірі телемарафону 30 жовтня заявив головний санітарний лікар України, заступник голови МОЗ Ігор Кузін.

"Однозначно йдеться про спалах. І ми вже бачимо, що цей спалах локалізується не лише у самому місті Вінниця, але точно й також унаслідок контактів поширюється на найближчі населені пункти. Сьогодні заплановано засідання ТЕБ та НС на рівні області. Враховуючи кількість постраждалих, це надзвичайна ситуація обласного масштабу й обласного рівня", - сказав він.

За його словами, загалом епідемічна статистика демонструє, що джерело інфікування продовжує існувати.

"Те, що ми зараз бачимо, - це харчові продукти, також цілком можливо, що і питна вода можуть бути причинами. Тому зараз основний фокус лікарів-епідеміологів полягає в тому, щоб дообстежити працівників саме епідемічно небезпечних сфер і серед них знайти потенційно людину, яка перехворіла або продовжує хворіти на вірусний гепатит A", - сказав Кузін.

Кузін додав, що тільки протягом вихідних було протестовано понад 100 осіб, і ця робота триває.

Як повідомлялося, у школах Вінниці через спалах гепатиту запроваджують онлайн-навчання. 

Статті

Країна
12.04.2024
15:51

Іпотечна програма "єОселя": шанс на житло, який не всім по кишені

Головна особливість програми – це можливість придбати житло в іпотеку під 3-7% терміном на 20 років з мінімальним внеском 20%. Подібних умов ще ніколи не було на іпотечному ринку України, тому не дивно, що програма користується популярністю.
Країна
12.04.2024
11:24

"Економічне бронювання" від мобілізації: "робота в білу" чи "податок на боягузтво"?

На одного воїна, який захищає Україну, має бути 8 осіб, які забезпечують економічно утримання цього воїна. Потрібно знаходити ті заходи та засоби, які можуть сприяти підняттю рівня економіки
Луганськ
11.04.2024
10:39

Життя стає інакшим. Луганський щоденник

Кордони особистості закінчуються на сім'ї, все що ширше – держава, і там ти собі вже не належиш: маєш бути, як усі, отже – ніким.
Всі статті