У Білому домі ще не визначилися, хто передасть Україні F-16 - США чи європейські партнери

США підтримують міжнародну співпрацю з навчання українських пілотів на сучасних винищувачах F-16, однак там ще не визначились, чи відправлять ці літаки безпосередньо США в Україну. Про це заявив радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван, пише Politico.

"Я думаю, що, враховуючи кількість [F-16], які зараз доступні на складах наших європейських союзників, і той факт, що, виходячи з грошей, наданих нам Конгресом, є так багато інших пріоритетів для систем, можливо, ми більше зосередимося на передачі третій стороні, але президент не ухвалив остаточного рішення", - сказав Салліван у неділю в ефірі CNN "State of the Union", відповідаючи на запитання, чи США відправлять літак безпосередньо в Україну.

За словами Саллівана, винищувачі не є "критично важливими" для очікуваного контрнаступу українських військових, проте ситуація змінюється.

"Сполучені Штати мобілізували виняткові зусилля, щоб забезпечити вчасно та в повному обсязі все, що потрібно Україні для початку цього контрнаступу", - сказав радник.

Також він додав, що США тепер можуть сподіватися на довгострокову здатність України захищати себе та стримувати російську агресію. А винищувачі четвертого покоління, західні винищувачі, F-16 мають відношення до цієї боротьби.

Нагадаємо, Байден підтвердив згоду на навчання українських пілотів на F-16. 

Статті

Донбас
24.09.2023
18:50

Батіг уже сьогодні, пряник - у світлому майбутньому. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Відповідно до російського законодавства в "ДНР" запроваджено обмеження на перебування в громадських місцях вночі, військову цензуру, особливий режим сполучення із сусідніми регіонами, а також заборонено мітинги, збори, демонстрації, ходи,...
Донецьк
22.09.2023
13:00

Діагноз – ескапізм. Донецький щоденник

..."Правителі" "народної" з останніх сил надувають щоки та видають бажане за дійсне. То метро вони збираються будувати, то аеропорт, то випуск трамваїв налагодити. На цьому фоні чергові заяви про відновлення та запуск горлівського заводу "Стирол" не...
Луганськ
21.09.2023
11:37

«Викреслити ці 9 років життя МІЖ...». Луганський щоденник

Так поводиться вітчим, який прагне задарувати подарунками дітей своєї нової дружини, дітей від її першого шлюбу, щоб привернути їх до себе. І ми також спідлоба дивимося на все і не віримо.
Всі статті