У Байдена заявили, що у МКС немає юрисдикції заарештувати Нетаньягу

Державний секретар США Ентоні Блінкен розкритикував запит головного прокурора Міжнародного кримінального суду (МКС) Каріма Хана на ордер для арешту високопосадовців Ізраїлю та палестинського угруповання ХАМАС. Про це повідомляє "Громадське" 20 травня. 

Як зазначається, Блінкен обурився, що головний прокурор МКС прирівняв Ізраїль до ХАМАСу, і назвав це "соромом"..

"ХАМАС є жорстокою терористичною організацією, яка вчинила найгіршу різанину євреїв з часів Голокосту і досі тримає в заручниках десятки невинних людей, зокрема американців", — пояснив Блінкен.

За його словами, Сполучені Штати ще задовго до сьогоднішньої заяви Хана «чітко дали зрозуміти», що «МКС не має юрисдикції в цьому питанні». Блінкен заявив, що головний прокурор МКС порушив принцип комплементарності, тобто не дав «ізраїльській правовій системі повну та своєчасну можливість» розглянути звинувачення.

"Попри те, що Ізраїль не був членом МКС, він був готовий співпрацювати з прокурором. Фактично сам прокурор мав відвідати Ізраїль уже наступного тижня, щоб обговорити розслідування та почути думку ізраїльського уряду", — сказав Блінкен.

У Держдепі кажуть, що співробітники МКС мали прибути в Ізраїль 20 травня для координації візиту. Проте Ізраїлю повідомили, що вони не сіли на літак приблизно у той самий час, коли Хан зробив заяву.

Блінкен також вважає, що можливий ордер МКС може поставити під загрозу зусилля щодо припинення вогню.

Нагадаємо, раніше прокурор МКС вирішив заарештувати прем'єра та міністра оборони Ізраїлю разом із трьома посадовцями ХАМАС.

Як повідомлялося, у МЗС Ізраїлю хочуть створити спеццентр по боротьбі із Міжнародним кримінальним судом (МКС)

Статті

Луганськ
15.06.2024
20:03

Робота на віддачу: як працює малий груповий будинок «Світанок», де виховуються діти-переселенці з Лисичанська

Звучить жахливо, але – він не розмовляв, по-перше, бо з ним у лікарні НЕ РОЗМОВЛЯЛИ. А по-друге – бо у нього в усі була пробка. І у ЛОР-відділенні цього не помітили!
Країна
15.06.2024
10:31

Кадрові проблеми Офісу президента: лояльних дедалі менше

"Подивіться, скільки міністрів перебуває у статусі «тимчасово виконуючий обов'язки». Коли кажуть, що багато хто хоче піти, але їх не відпускають, це більш ніж правда. Ідеться і про уряд, і про парламент"
Країна
14.06.2024
11:00

Курс гривні: Нацбанк "хлюпнув кисню" на $5,5 млрд

Ми хочемо, щоб наша нинішня магічна реальність враховувала перспективи того, що так може бути не завжди. І нам, можливо, потрібно зараз уже думати, готуватися, що на нас чекає у другому півріччі 2024 р., що чекає на нас у 2025 р.
Всі статті