Прокурор МКС вирішив заарештувати прем'єра та міністра оборони Ізраїлю разом із трьома посадовцями ХАМАС

Головний прокурор Міжнародного кримінального суду (МКС) Карім Хан подав клопотання про ордери на арешт прем'єра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу, ізраїльського міністра оборони Йоава Галанта та трьох посадовців ХАМАС. Про це йдеться в його заяві, повідомляє "Громадське" 20 травня.

На підставі зібраних доказів прокурор МКС вважає всіх п’ятьох відповідальними за воєнні злочини та злочини проти людства.

Воєнні злочини, у яких їх звинувачують, були вчинені «під час міжнародного збройного конфлікту між Ізраїлем і Палестиною, а також неміжнародного збройного конфлікту між Ізраїлем і ХАМАС, що тривав паралельно».

Так, Нетаньягу та Галанта звинувачують в моруванні голодом, умисному заподіянні сильних страждань або серйозної шкоди тілу чи здоров’ю, навмисних нападах на цивільне населення, винищенні, переслідуванні та інших «нелюдських діях як злочинах проти людства».

Як стверджує Карім Хан, його офіс зібрав докази, які підтверджують, що Ізраїль навмисно та систематично позбавляв цивільне населення в усіх частинах Сектору Гази об'єктів, необхідних для виживання людини. Це стало можливим після запровадження повної облоги анклаву і закриття трьох пунктів перетину кордону (Рафах, Керем Шалом і Ерез), а згодом і шляхом обмеження їжі та ліків через ці прикордонні переходи.

За словами Каріма Хана, Ізраїль вчиняв ці дії, щоб ліквідувати угруповання ХАМАС, повернути заручників, яких ХАМАС викрав, і «колективно покарати цивільне населення Сектору Гази, яке вони (Ізраїль — ред.) сприймали як загрозу».

Тим часом трьох посадовців ХАМАСу — лідера угруповання в Секторі Гази Ях’ю Сінвара, керівника військового крила ХАМАСу Мохаммеда Діаба Ібрагіма Аль-Масрі та керівника політбюро угруповання Ісмаїла Ханієха — звинувачують, зокрема, в захопленні заручників, зґвалтуванні та інших актах сексуального насильства, катуванні, жорстокому поводженні з полоненими та посяганні на особисту гідність.

За даними офісу генерального прокурора МКС, три посадовці ХАМАСу несуть кримінальну відповідальність за вбивство сотень ізраїльських цивільних під час нападів, які здійснило угруповання, та захопленні щонайменше 245 заручників.

Нагадаємо, МКС видав перші ордери на арешт командувачів дальньої авіації і Чорноморського флоту РФ за обстріли енергообʼєктів в Україні. 

Статті

Світ
12.07.2024
11:02

НАТО: успіхи і невдачі Північноатлантичного альянсу

Парадокс полягає в тому, що під час «холодної війни» об’єднана коаліція жодного разу відкрито не втручалась у внутрішні справи держав і офіційно не брала участь у жодному міжнародному конфлікті.
Луганськ
10.07.2024
17:05

Хаос і система в роботі первинної ланки луганської медицини в реаліях релокації

Спрощено кажучи, первинна ланка медицини – це той етап, на якому пацієнт укладає  декларацію з сімейним лікарем або терапевтом та користується їхніми послугами.
Країна
10.07.2024
14:22

Енергокриза: не лише тарифи

Найбільша приватна енергокомпанія ДТЕК у червні підрахувала, що за найгіршого розкладу українці сидітимуть без світла по 20 год. на добу під час опалювального сезону. Що з кожним днем ​​все ближче.
Всі статті