США побоюються вторгнення Азербайджану на південь Вірменії в "найближчі тижні". У Баку заперечують

Держдепартамент США побоюється вторгнення Азербайджану на південь Вірменії найближчими тижнями. Про це групі американських депутатів сказав держсекретар США Ентоні Блінкен, - повідомляє "Радіо Свобода" з посиланням на видання Politico.

Розмова, як стверджується, відбулася ще 3 жовтня. На ній Блінкен обговорював із членами Палати представників можливі заходи щодо Азербайджану у відповідь на його військову операцію в Нагірному Карабасі, після якої регіон залишила велика частина вірменського населення. Серед іншого Блінкен зазначив, що Держдепартамент не планує продовжувати законодавче застереження, яке з 2002 року давало змогу США постачати зброю Баку.

За кілька днів після брифінгу один із його учасників, депутат Френк Пеллон, написав в іксі (колишньому твіттері), що президент Азербайджану Ільхам Алієв "просувається в досягненні своєї мети - захопити Південну Вірменію", оскільки "його режим підбадьорився після того, як зіткнувся з незначними наслідками" своєї операції в Карабасі.

Алієв багато років говорить про Зангезурський коридор (у Вірменії не визнають цю назву) - гіпотетичний транспортний шлях між основною територією Азербайджану і його Нахічеванським ексклавом територією південної Вірменії. 2021 року Алієв погрожував створити його силою. Відкриття коридору згадував і президент Туреччини, яка підтримує Азербайджан, Реджеп Ердоган, говорячи про можливість підписання мирної угоди між Вірменією та Азербайджаном. Про відкриття транспортних шляхів у регіоні, без згадок конкретних маршрутів, ішлося і в спільній заяві лідерів Вірменії, Азербайджану та РФ від листопада 2020 року.

"У Вірменії це сприймається як територіальні претензії і вимога екстериторіального коридору", - заявив нещодавно прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян. Він зазначив, що якщо коридор і буде, то тільки під юрисдикцією Вірменії.

Азербайджан заперечує можливість вторгнення до Вірменії, пише Politico, цитуючи радника Алієва із зовнішньої політики Хікмета Гаджиєва.

Статті

Країна
18.05.2024
13:54

Звільнення за "зв'язки" з людьми в окупації: Зеленський не підтримав ідею нардепів

Якщо раніше про його «зв'язки» з родичами, які проживають в окупації, знали лише близькі друзі, то тепер він зобов'язаний про це повідомити своє керівництво. Інакше його можуть звільнити
Луганськ
17.05.2024
10:41

 «Розумні люди зберігають свою думку при собі». Луганський щоденник

Якщо ти живеш за правилами, не намагаючись порушувати їх, ти житимеш нормально. Просто нормально. Можливо, погано, а може, добре, але ти житимеш. Якщо ж ти замахнувся своїм маленьким кулачком на систему, ти теж житимеш, але житимеш погано
Країна
16.05.2024
14:18

Від ідей до конкретних проектів: війні не вдалося зупинити бізнес Дніпропетровщини

Прифронтова Дніпропетровська область увійшла в трійку лідерів серед регіонів за кількістю нових бізнесів. Упродовж першого кварталу 2024 року в області відкрито майже 7 тисяч ФОПів. Водночас, за чотири місяці регіон має економічні втрати: тут...
Всі статті