"Військова поліція" РФ шукає незгодних із війною на території СНД: у Вірменії затримано російського контрактника-відмовника

У Вірменії російська військова поліція затримала громадянина РФ, який відмовився воювати проти України. Його тримають на російській військовій базі в Гюмрі. Про це повідомляють росЗМІ.

Як повідомляється, цього тижня у Вірменії співробітники російської військової поліції затримали громадянина РФ Дмитра Сетракова і доправили його на російську військову базу в місті Гюмрі. Проти Сетракова в росії порушено кримінальну справу про самовільне залишення частини, повідомила 8 грудня "Гельсінська громадянська асамблея - Ванадзор". 

Голова організації Артур Сакунц заявив вірменській службі "Радіо Свобода", що Сетраков був контрактником у росії, але після повномасштабного вторгнення РФ в Україну переїхав до Вірменії. Сакунц дізнався про його затримання від російських правозахисників; до них звернулася дружина росіянина. На російській військовій базі в Гюмрі Сакунцу підтвердили затримання і сказали, що Сетраков під вартою. 

"На моє запитання, де він відбуватиме покарання, якщо суд визнає його винним, мені відповіли, що це буде в Російській Федерації", - додав Сакунц.

Він наголосив, що російська військова поліція не має права затримувати у Вірменії навіть громадян РФ, це можуть робити лише правоохоронні органи самої Вірменії (російська сторона має зв'язатися з ними для пошуку розшукуваного громадянина). Правозахисник назвав дії російської військової поліції "атакою на правову систему Вірменії, на Вірменію як суверенну державу". 

"Гельсінська громадянська асамблея - Ванадзор" вимагає від влади Вірменії "вжити всіх необхідних зусиль для повернення Сетракова Дмитра Леонідовича під правовий захист Республіки Вірменія".

Видання "Вот так" зазначає, що росіян, звинувачених у дезертирстві або ухиленні від служби в армії, і раніше затримували у Вірменії. Але це робили місцеві поліцейські і тоді затриманих відпускали через кілька годин.

Як повідомлялося, на Херсонщині росіяни шукають до 60 дезертирів, які втекли з окупаційного війська. 

Статті

Країна Донбас
28.02.2024
16:33

Інвестиції в окупації: "схема" на мільярди

Обіцяючи прихід "інвесторів" з Росії на заводи та шахти, які знелюдніли, представники "ДНР"-"ЛНР" намагаються створити ілюзію реальності "світлого майбутнього". І утримати від міграції рештки нечисленного населення. Це важливо, інакше буде просто ні...
Світ
28.02.2024
10:07

«Третій рік кампанії обіцяє бути визначальним у всіх сенсах». Російські ЗМІ про Україну

З України зробили фактично форпост НАТО, що перевершує за своїм військовим потенціалом більшість держав-членів альянсу, одну з найсильніших у Європі армій із потужною військовою інфраструктурою біля наших кордонів.
Світ
26.02.2024
17:24

"Це також наша війна, хочемо ми того чи ні". Західні медіа про Україну

"У міру того, як Україна виснажує свою протиповітряну оборону, вона все частіше буде змушена обирати між захистом військ на фронті і захистом міст від атак російських ракет і безпілотників".
Всі статті