"Військова поліція" РФ шукає незгодних із війною на території СНД: у Вірменії затримано російського контрактника-відмовника

У Вірменії російська військова поліція затримала громадянина РФ, який відмовився воювати проти України. Його тримають на російській військовій базі в Гюмрі. Про це повідомляють росЗМІ.

Як повідомляється, цього тижня у Вірменії співробітники російської військової поліції затримали громадянина РФ Дмитра Сетракова і доправили його на російську військову базу в місті Гюмрі. Проти Сетракова в росії порушено кримінальну справу про самовільне залишення частини, повідомила 8 грудня "Гельсінська громадянська асамблея - Ванадзор". 

Голова організації Артур Сакунц заявив вірменській службі "Радіо Свобода", що Сетраков був контрактником у росії, але після повномасштабного вторгнення РФ в Україну переїхав до Вірменії. Сакунц дізнався про його затримання від російських правозахисників; до них звернулася дружина росіянина. На російській військовій базі в Гюмрі Сакунцу підтвердили затримання і сказали, що Сетраков під вартою. 

"На моє запитання, де він відбуватиме покарання, якщо суд визнає його винним, мені відповіли, що це буде в Російській Федерації", - додав Сакунц.

Він наголосив, що російська військова поліція не має права затримувати у Вірменії навіть громадян РФ, це можуть робити лише правоохоронні органи самої Вірменії (російська сторона має зв'язатися з ними для пошуку розшукуваного громадянина). Правозахисник назвав дії російської військової поліції "атакою на правову систему Вірменії, на Вірменію як суверенну державу". 

"Гельсінська громадянська асамблея - Ванадзор" вимагає від влади Вірменії "вжити всіх необхідних зусиль для повернення Сетракова Дмитра Леонідовича під правовий захист Республіки Вірменія".

Видання "Вот так" зазначає, що росіян, звинувачених у дезертирстві або ухиленні від служби в армії, і раніше затримували у Вірменії. Але це робили місцеві поліцейські і тоді затриманих відпускали через кілька годин.

Як повідомлялося, на Херсонщині росіяни шукають до 60 дезертирів, які втекли з окупаційного війська. 

Статті

Країна
18.04.2024
09:14

Закон про посилення мобілізації: основні положення

"Це було дуже несподівано. Поки що ми на всіх ефірах і в соцмережах розповідали, що це закон про справедливість, про демобілізацію, головну норму просто вирішили прибрати. Кажуть, що це був чіткий ультиматум від Генерального штабу. У приватних...
Країна
17.04.2024
10:00

Формування збройних сил та мобілізація в Україні. Як це було в минулому

Битва ж за Україну була виграна значною мірою завдяки перемозі більшовиків на ідеологічному та інформаційному фронтах. Саме це, вкупі з мобілізаційними можливостями Червоної Армії, неперевершеною жорстокістю до противника, здатність йти до перемоги...
Світ
16.04.2024
10:17

«Енергійний контрудар може стати джокером у рукаві Сирського». Російські ЗМІ про Україну

"Загальна оцінка українських резервів приводить до висновку: наявних сил і засобів командуванню ЗСУ не вистачить для проведення стратегічного наступу. Але їх достатньо для енергійного контрудару оперативного масштабу на одному напрямку".
Всі статті