Скандальна ситуація: МЗС України та Польщі взаємно викликали послів на килим

1 серпня до МЗС України було запрошено посла Республіки Польща в Україні Бартоша Ціхоцького через висловлювання міністра Канцелярії Президента Республіки Польща, керівника Офісу міжнародної політики Марціна Пшидача. Про це повідомляє МЗС України.

"Під час зустрічі було наголошено, що заяви про нібито невдячність українців за допомогу Польщі не відповідають дійсності та є неприйнятними. Переконані, що українсько-польська дружба є набагато глибшою за політичну доцільність. Політика не має ставити під сумнів взаєморозуміння та міцність відносин наших народів. Жодні заяви не завадять нам спільно вибороти мир та розбудувати спільне європейське майбутнє", - заявляє МЗС України.

На цей факт вже відреагував прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький. Він заявив, що виклик до українського МЗС польського посла - представника країни, яка єдина перебувала в Києві в день вторгнення РФ в Україну - "не повинен був відбутися". Про це повідомляє "Польське радіо".

Моравєцький зазначив, що «у міжнародній політиці, в умовах війни, яка триває, зважаючи на величезну підтримку, яку Польща надала Україні, таких помилок не повинно бути».

«Ми завжди будемо захищати добре ім'я Польщі, її безпеку, і інтерес будь-якої іншої країни ніколи не буде вище інтересів Республіки Польща», - написав очільник польського уряду.

Також увечері 1 серпня МЗС Польщі повідомило, що у зв'язку із заявами представників української влади, до МЗС викликали посла України в Польщі Василя Зварича.

"Польсьске радіо" нагадує, що голова Бюро міжнародної політики при президентові Польщі Марцін Пшидач, коментуючи польським ЗМІ вимогу п’яти країн ЄС продовжити обмеження на імпорт українського зерна, заявив, що Києву «варто було б почати цінувати ту роль, яку Польща відігравала для України в останні місяці та роки».

Статті

Країна
20.02.2024
15:30

Спротив системи, спроби і помилки: Кілька актів української антикорупційної драми

Успіхи дій влади важче доносити до суспільства, аніж негатив, – тим більше, коли влада втрачає популярність, а її окремі представники продовжують потрапляти в корупційні скандали
Світ
20.02.2024
08:36

«Україна переходить до нової фази бойових дій. Вони становлять для нас реальну загрозу». Російські ЗМІ про Україну

"Твердження про те, що всі військові конфлікти завершуються миром, далеко не завжди відповідає дійсності. Війни можуть також завершитися "гіршим миром", який лише перенесе зіткнення держав у майбутнє"
Донбас
18.02.2024
18:06

"Два роки перебіжками ходили, малюки два роки дитинства втратили". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Без сумніву, ТОП темою ЗМІ окупованого Донбасу минулого тижня було взяття російськими військами того, що залишилося від багатостраждальної Авдіївки, колись процвітаючого міста-супутника Донецька. Очевидно, що окупанти мають право сурмити перемогу,...
Всі статті