Російське ГРУ активно розширяє партнерство з Африкою, перебравши на себе функції ПВК "Вагнер"

Російське ГРУ перебрало на себе функції ПВК "Вагнер" й активно займається розширенням свого партнерства з Африкою. Про це йдеться в доповіді Королівського інституту об'єднаних збройних сил (RUSI) 20 лютого, пише "Дзеркало тижня".

"У документі йдеться, що РФ вдається до нетрадиційних методів для розширення свого впливу, спроб уникнути ізоляції і дестабілізації та ослаблення своїх супротивників. Частина методів пов'язана з ребрендингом групи найманців "Вагнер", яка успішно просуває політику Кремля на Африканському континенті для доступу до природних ресурсів. На думку авторів, у розвитку економічних зв'язків з Африкою та країнами Близького Сходу путін бачить спосіб захиститися від санкцій Заходу та міжнародної ізоляції", - сказано в повідомленні.

Зазначається, що після смерті Євгєнія Пригожина влітку 2023 року контроль над "Вагнером" отримала російська військова розвідка. Відтоді група функціонує як "Експедиційний корпус", метою якого є послаблення позицій Заходу в Африці та на Близькому Сході. Впроваджувану політику автори доповіді називають "росколоніалізмом", відзначаючи її успіх "у кількох напрямках".

Серед інших загроз для країн-членів НАТО експерти називають реструктуризацію ГУР системи управління набором і підготовкою кадрів, щоб мати можливість впроваджувати їх в європейські країни.А також роботу лідера Чечні Рамзана Кадирова для створення широкої мережі впливу серед чеченського і мусульманського населення в Європі та на Близькому Сході.

Раніше повідомлялось, що в Кіровоградській області затримали шпигуна, який шукав позиції систем ППО і хотів стати "вагнерівцем".

Статті

Донбас
19.05.2024
18:44

«Единая Россия» в Луганську змусила школярів збирати сміття. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу хвалили місцеву владу і самі себе. Виходило не дуже. Іноді доводилося маніпулювати заголовками і вдавати, що «все йде за планом». «Великий брат» теж вставляв свої п'ять копійок, намагаючись всіляко показати, що...
Країна
18.05.2024
13:54

Звільнення за "зв'язки" з людьми в окупації: Зеленський не підтримав ідею нардепів

Якщо раніше про його «зв'язки» з родичами, які проживають в окупації, знали лише близькі друзі, то тепер він зобов'язаний про це повідомити своє керівництво. Інакше його можуть звільнити
Луганськ
17.05.2024
10:41

 «Розумні люди зберігають свою думку при собі». Луганський щоденник

Якщо ти живеш за правилами, не намагаючись порушувати їх, ти житимеш нормально. Просто нормально. Можливо, погано, а може, добре, але ти житимеш. Якщо ж ти замахнувся своїм маленьким кулачком на систему, ти теж житимеш, але житимеш погано
Всі статті