Російське ГРУ активно розширяє партнерство з Африкою, перебравши на себе функції ПВК "Вагнер"

Російське ГРУ перебрало на себе функції ПВК "Вагнер" й активно займається розширенням свого партнерства з Африкою. Про це йдеться в доповіді Королівського інституту об'єднаних збройних сил (RUSI) 20 лютого, пише "Дзеркало тижня".

"У документі йдеться, що РФ вдається до нетрадиційних методів для розширення свого впливу, спроб уникнути ізоляції і дестабілізації та ослаблення своїх супротивників. Частина методів пов'язана з ребрендингом групи найманців "Вагнер", яка успішно просуває політику Кремля на Африканському континенті для доступу до природних ресурсів. На думку авторів, у розвитку економічних зв'язків з Африкою та країнами Близького Сходу путін бачить спосіб захиститися від санкцій Заходу та міжнародної ізоляції", - сказано в повідомленні.

Зазначається, що після смерті Євгєнія Пригожина влітку 2023 року контроль над "Вагнером" отримала російська військова розвідка. Відтоді група функціонує як "Експедиційний корпус", метою якого є послаблення позицій Заходу в Африці та на Близькому Сході. Впроваджувану політику автори доповіді називають "росколоніалізмом", відзначаючи її успіх "у кількох напрямках".

Серед інших загроз для країн-членів НАТО експерти називають реструктуризацію ГУР системи управління набором і підготовкою кадрів, щоб мати можливість впроваджувати їх в європейські країни.А також роботу лідера Чечні Рамзана Кадирова для створення широкої мережі впливу серед чеченського і мусульманського населення в Європі та на Близькому Сході.

Раніше повідомлялось, що в Кіровоградській області затримали шпигуна, який шукав позиції систем ППО і хотів стати "вагнерівцем".

Статті

Країна
09.05.2024
14:20

Тінь Медведчука: запорізька руда та вугілля Донбасу

В.Медведчук займається звичними для себе речами. Як і раніше в Україні, це "розпил" державних грошей (тепер із федерального бюджету) та рейдерство. Кумівство з путіним дозволяє робити це безкарно.
Світ
08.05.2024
09:59

Зобразити те, що важко уявити. Подорож колишніми нацистськими таборами смерті у Польщі

"Хоча близько половини єврейських жертв справді загинули в таборах, інша половина так і не потрапила до таборів смерті, — розповідає він. — Вони померли від голоду і хвороб у гето або були вбиті в містах і селах, де вони жили".
Світ
07.05.2024
09:09

«Війну на виснаження Росії не виграти». Російські ЗМІ про Україну

"Британці справді пишаються, що задають певні тренди в українській кризі, скеровують Україну на антиросійський шлях, утримуючи її на ньому, і залишаються лідерами у фінансуванні Києва разом зі США та ФРН.
Всі статті