Путін визнав, що ПВК "Вагнер" була на утриманні у міноборони РФ

Утримання ПВК "Вагнер" повністю забезпечувалося державою, заявив російський диктатор Путін під час зустрічі з військовослужбовцями в Кремлі, - повідомляє "ВВС.Русская служба".

"Хочу, щоб ми всі знали про це. Утримання групи "Вагнер" повністю забезпечувалося державою, з Міністерства оборони, з державного бюджету, ми повністю фінансували цю групу", - сказав він.

За його словами, з травня 2022 по травень 2023 року влада заплатила ПВК на грошове утримання бійців і стимулюючі виплати понад 86 млрд руб.

Власник "Вагнера" - компанія "Конкорд" (нею володіє Євген Пригожин, але його Путін у своїх виступах не називає на ім'я) - за рік через Воєнторг заробив 80 мільярдів рублів, зазначив президент.

"Сподіваюся, що ніхто нічого не вкрав або вкрав поменше, але ми будемо з цим усім розбиратися", - додав він.

Зазначається, що російська влада протягом кількох років наполягала, що ПВК "Вагнер" ніяк не пов'язана з державою. Під час Мюнхенської конференції з безпеки французький президент Еммануель Макрон звинуватив путіна у брехні через ці твердження: "Рік тому я розмовляв із Путіним, і він запевнив мене, що Росія не має нічого спільного з групою Вагнер", - зізнався Макрон.

У травні минулого року, вже після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, глава МЗС Росії Сергій Лавров заявляв: ""Вагнер" - це приватна військова компанія, яка не має відношення до російської держави".

Як повідомлялося, путін заявив, що військовослужбовці та співробітники спецслужб, які протидіяли спробі заколоту Пригожина 24 червня, фактично, зупинили громадянську війну. 

Статті

Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Донецьк
22.05.2024
09:56

Повна "білочка". Донецький щоденник

Натомість у кожній підворітні колишньої культурної столиці відкриваються вино-горілчані магазини. І назви у всіх промовисті – «Беленькое и красненькое», «Отвертка» та моє найулюбленіше – «Белочка».
Світ
21.05.2024
09:35

«Реально мир на Україні практично нікому не потрібен». Російські ЗМІ про Україну

Китай прямо зацікавлений у тому, щоб війна тривала якомога довше, оскільки це гарантує санкційну блокаду Росії з боку Заходу, що робить Піднебесну чи не єдиним безальтернативним ринком збуту російської сировини".
Всі статті