Провідний чинник економічного зростання росії не працює. Аналіз виступу путіна перед урядом РФ

Стійке забезпечення внутрішнього попиту в росії, яке путін назвав «провідним фактором економічного зростання» країни малоймовірне в найближчому майбутньому, оскільки збільшення доходів населення становить лише 0,3-0,6 %. Такий висновок витікає із аналізу виступу глави держави-агресора перед членами свого уряду 29 березня.

«У зв'язку з цим нам необхідно забезпечити стійке збільшення внутрішнього попиту. У поточній ситуації він стає провідним чинником економічного зростання. У цьому динаміка внутрішнього попиту має відповідати орієнтирам Банку Росії з інфляції. Важливо не допустити ні її прискорення ні її надмірного уповільнення», - сказав Путін, визнавши цим також неминучість інфляції в РФ.

А далі він визнав, що рівень зростання реальних зарплат росіян, які й можуть стимулювати внутрішній попит, становить лише 0,3-0,6 відсотка.

«Заробітні плати і реальні наявні доходи населення в цілому по країні знову почали зростати в реальному вираженні. Так, це поки що дуже скромні цифри, я і відтворювати їх тут не буду…», - сказав він. Але пізніше все ж таки озвучив: «Реальна зарплата з жовтня 2022 року підростає – 0.3-06%  до того ж періоду 2021 року».

При цьому він визнав, що це дуєже узагальнена цифра: «…У середньому підростають реальні прибутки. Але в окремих регіонах, за окремими напрямками, все-таки це не так».

Путін визнав ефективність західних санкцій і попередив, що вони негативно вплинуть на економіку Росії.

«Введені проти російської економіки нелегітимні обмеження у середньостроковій перспективі справді можуть негативно позначитися на ній».

Також російський диктатор назвав галузі, які найбільше постраждали від санкцій.

«Поки що динаміка нашої обробної промисловості залишається слабкою. Нижче за рівень минулого року… Першорядна мета – відновити найбільш постраждалі галузі: такі як автопром та лісопромисловий комплекс».

При цьому путін фактично визнав, що фінансова система Росії не відповідає його, вже багато разів озвученим, очікуванням щодо забезпечення потреб експортерів.

«Наша фінансова система має грати більшу роль у забезпеченні потреб експортерів. І потрібно замістити західні інститути, що пішли, які працювали в цій ніші. Багато, багато  разів, звичайно, ми з вами на цю тему вже говорили…».

Статті

Країна
29.09.2023
11:06

Севастополь. Життя в диму та під звуки тривог

"До цього ми розуміли, що живемо у стані війни, що будь-якої миті можуть прилетіти ракети, безпілотники, але це все здавалося десь там, далеко, в акваторії Чорного моря, на якихось військових базах, аеродромах. А зараз ракети прилетіли у центр міста
Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Світ
27.09.2023
20:49

“Війна в Судані дала українцям можливість закріпитися на африканському континенті”. Огляд західних медіа

Україна суттєво погіршила російське “співвідношення войськово-морських сил” – оперативний показник, який вона використовує для вирахування безпілотників, радарів, берегової артилерії тощо, а також суден, хоча до паритету все ще далеко.
Всі статті