Зрадника, який воював на боці РФ і потрапив у полон, засуджено до 13 років ув’язнення

Колишнього українського військовослужбовця, який перейшов на бік ворога, а згодом потрапив у полон до ЗСУ, засуджено до 13 років ув’язнення. Про це повідомляється на сайті Офісу генпрокурора України 12 грудня.

"За підтримання публічного обвинувачення Миколаївської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері колишнього військовослужбовця ЗСУ визнано винним у дезертирстві та державній зраді (ч. 1 ст. 408, ч. 1 ст. 111 КК України), – сказано в повідомленні. – Йому призначено покарання – 13 років позбавлення волі".

Уточнюється, що в березні 2014 року під час тимчасової окупації АР Крим та м. Севастополя колишній гранатометник військової частини зрадив Присязі на вірність українському народові. Він відмовився виконати наказ про передислокацію військової частини з півострова та вступив на службу до збройних сил держави-агресора.

Зазначається, що через вісім років, 25 лютого 2022 року, він повернувся на територію України у складі окупаційних військ, які зайшли на територію Херсонської області. 29 серпня 2022 року під час бойових дій на лінії безпосереднього збройного зіткнення його було взято в полон у складі збройних сил РФ.

Раніше повідомлялось, що двоє бойовиків "ДНР" потрапили в полон до ЗСУ та предстануть перед судом.

Статті

Донбас
28.04.2024
19:38

Нам нікуди повертатися: у російській історії немає періоду, який можна назвати моделлю для побудови державності. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головний «філософ» окупованого Донбасу Олександр Ходаковський раптово заявив, що ніяких скрєп у Росії не було і немає, що російська історія, навіть у викладі Путіна, не дає жодних моделей для «можемо повторити». Тобто, повертатися...
Країна
27.04.2024
09:00

Театр під час війни: відновлення і нові сцени

Як театри, попри всі труднощі, працюють, гастролюють і створюють нові сценічні майданчики, розповідаємо в матеріалі.
Донецьк
26.04.2024
16:00

Відновлення Донеччини: поки навіть не в проєкті, але…

Стосунки влади і громадськості ніколи не були виключно конструктивними, на Донеччині зокрема, - передусім через взаємну недовіру, брак досвіду, неспівпадіння уявлень про співпрацю і просто небажання влади бути додатково контрольованою.
Всі статті