Переселенців і переселенок з Луганщини навчали фінансової грамотності

Коучиня з Сєвєродонецька Ольга Агафонова провела два тренінги з фінансової грамотності у Сваляві Закарпатської області 22 лютого, в одному з них взяли участь переважно переселенки й переселенці з Луганської області. Про це повідомила журналістка "ОстроВа".

"Перший тренінг відбувся у місцевому ліцеї, і його учасниками стали збедільшого стуленти й студентки. А другий - у приміщенні Старобільского гуманітарного хабу. Його відвідали ВПО, переважно з Луганської області", - каже Агафонова.

Як повідомляв "ОстроВ", тренінги організувала релокована з Луганщини ГО "Східноукраїнський центр підтримки жінок "Майстерня щастя" в рамках проєкту "Запускай кар'єру. Програма підвищення економічної спроможності". 

Тема заходу - "Підвищення фінансової впевненості", і це дійсно те, чого потребують переселенці. Як зайвий раз довело спілкування під час тренінгу, у всіх у них основні статті розходу - оренда житла й підірване здоров'я. І всі втратили звичне джерело доходу, причому більшість - вдруге. 

"Боляче було слухати про мрії молоді - переселенців, яким зараз 19-20 років. Діти мріють просто про власне місце на рівні "...робочий стіл, стілець, свій диван" та про те, щоб батько-військовослужбовець вдало пройшов курс реабілітації", - каже одна із учасниць тренінгу.

Більшість із учасників тренінга до повномасштабного російського вторгнення мали власний бізнес на Луганщині й нічого не змогли забрати з собою - окрім навичок та бажання працювати.

Під час тренінга пані Ольга докладно розповіла про один із варіанта планування власного бюджету - з конкретним прикладом, який по суті зводився до цілком зрозумілої арифметичної формули. Окрему увагу приділила інвестуванню й страхуванню.

Уточнюється, що Ольга Агафонова має великий досвід підприємництва і була тренеркою на курсах для підприємців ще у Сєвєродонецьку задовго до повномасштабного вторгнення росіян.

Раніше повідомлялось, що ГО з Луганщини "Майстерня щастя" готує жінок, у тому числі ВПО, до активної участі в управлінні власними громадами.

Статті

Країна
17.04.2024
10:00

Формування збройних сил та мобілізація в Україні. Як це було в минулому

Битва ж за Україну була виграна значною мірою завдяки перемозі більшовиків на ідеологічному та інформаційному фронтах. Саме це, вкупі з мобілізаційними можливостями Червоної Армії, неперевершеною жорстокістю до противника, здатність йти до перемоги...
Світ
16.04.2024
10:17

«Енергійний контрудар може стати джокером у рукаві Сирського». Російські ЗМІ про Україну

"Загальна оцінка українських резервів приводить до висновку: наявних сил і засобів командуванню ЗСУ не вистачить для проведення стратегічного наступу. Але їх достатньо для енергійного контрудару оперативного масштабу на одному напрямку".
Донбас
14.04.2024
18:21

Нове видання обіцяє жителям "ДНР/ЛНР" новини про кішку, яка народила кошенят, і нефарбований паркан. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу були традиційно нудними. Численні близькі до місцевої влади Телеграм-канали слідом за офіційними джерелами масової пропаганди цитували політиків чужої країни і на честь 12 квітня тиражували нічим не підкріплені...
Всі статті