ГО з Луганщини "Майстерня щастя" готує жінок, у тому числі ВПО, до активної участі в управлінні власними громадами

Громадська організація "Східноукраїнський центр підтримки жінок "Майстерня щастя" проводить низку заходів, націлених на залучення жінок до управлінні громадами, протягом лютого в Закарпатській області. Про це "ОстроВу" повідомила керівниця організації Марина Бражнікова 14 лютого.

"Наша мета - стимулювати участь жінок і дівчат в управлінні громадами, в яких вони мешкають, - каже Бражнікова. - Наразі ми працюємо з жінками в Закарпатській області, проте серед них чимало переселенок, і після деокупації регіонів, зокрема Луганської області, вони планують повернутись додому й працювати на благо своїх громад".

Наразі відбувся перший із запланованих заходів цього спрямування - діалог на тему "Участь жінок і дівчат в управлінні місцевими громадами", у якому взяли участь і чоловіки.

"Зустріч проходила у Жіночому просторі для діалогу у Сваляві", - уточнює керівниця ГО "Майстерня щастя".

Вона зазначає, що заходи Жіночого простору для діалогу відбуваються у приміщенні гуманітарного хабу, створеному Старобільською РВА та ГО "ЦСР "Дієва громада". Отже, до заходів долучається досить великий відсоток переселенців і переселенок саме з Луганської області, зі Старобільщини. 

"Наша організація також релокована зі Старобільського району, й ми принципово не створюємо нову ГО, яка позиціонувалась би як Закарпатська. Те, що ми позиціонуємо себе саме як активістів і активісток з Луганської області, дозволяє зберігати кадровий потенціал, а також продовжувати знайомити між собою людей, які планують повернутись у Луганську область після деокупації та працювати там", - каже Бражнікова.

Під час зустрічі, яка вже відбулась у лютому, мова в першу чергу йшла про наявну нині в українському суспільстві тенденцію зниження реального впливу жінок на процеси прийняття рішень в громадах - про причини цієї тенденції і її наслідки.

Наступна зустріч відбудеться найближчими днями.

Слідкувати за заходами ГО "Майстерня щастя" можна на сторінці організації у Facebook. До деяких заходів модна долучатись онлайн, що й роблять періолично жінки з Луганської області, розкидані по інших регіонах України.

Раніше повідомлялось, що кількаденний тренінг для жінок-переселенок "Основи фінансової грамотності та бізнес-планування" стартував у місті Свалява Закарпатської області 13 жовтня

Статті

Донбас
21.04.2024
19:30

"Будуть руйнуватися українські міста, територія України все більше ставатиме диким полем". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу, у повній відповідності до кремлівських методичок, "переживали" за подальшу долю України, раділи відсутності у ЗСУ західної допомоги, а коли палата представників Конгресу США все ж таки проголосувала за...
Луганськ
20.04.2024
19:37

«Ця війна не схожа на жодну іншу»: Україна продовжує напрацьовувати досвід психологічної підтримки поранених і тих, хто повернувся з полону

«Правду кажучи, мені не хочеться знов про все це згадувати… Так, я визнаю, що потребую допомоги психолога. Але зараз мені її не надають»
Країна
20.04.2024
10:00

Хмари на горизонті, або Чому у бізнесу "псується настрій"?

Валовий внутрішній продукт (ВВП) за січень-лютий зріс на 3,6%, за даними Мінекономіки. Не варто забувати, що у січні 2023 р. зафіксовано падіння на 32%, у лютому – на 26%. Тобто, були дуже погані показники. Зараз - зростання.
Всі статті