ГО з Луганщини "Майстерня щастя" готує жінок, у тому числі ВПО, до активної участі в управлінні власними громадами

Громадська організація "Східноукраїнський центр підтримки жінок "Майстерня щастя" проводить низку заходів, націлених на залучення жінок до управлінні громадами, протягом лютого в Закарпатській області. Про це "ОстроВу" повідомила керівниця організації Марина Бражнікова 14 лютого.

"Наша мета - стимулювати участь жінок і дівчат в управлінні громадами, в яких вони мешкають, - каже Бражнікова. - Наразі ми працюємо з жінками в Закарпатській області, проте серед них чимало переселенок, і після деокупації регіонів, зокрема Луганської області, вони планують повернутись додому й працювати на благо своїх громад".

Наразі відбувся перший із запланованих заходів цього спрямування - діалог на тему "Участь жінок і дівчат в управлінні місцевими громадами", у якому взяли участь і чоловіки.

"Зустріч проходила у Жіночому просторі для діалогу у Сваляві", - уточнює керівниця ГО "Майстерня щастя".

Вона зазначає, що заходи Жіночого простору для діалогу відбуваються у приміщенні гуманітарного хабу, створеному Старобільською РВА та ГО "ЦСР "Дієва громада". Отже, до заходів долучається досить великий відсоток переселенців і переселенок саме з Луганської області, зі Старобільщини. 

"Наша організація також релокована зі Старобільського району, й ми принципово не створюємо нову ГО, яка позиціонувалась би як Закарпатська. Те, що ми позиціонуємо себе саме як активістів і активісток з Луганської області, дозволяє зберігати кадровий потенціал, а також продовжувати знайомити між собою людей, які планують повернутись у Луганську область після деокупації та працювати там", - каже Бражнікова.

Під час зустрічі, яка вже відбулась у лютому, мова в першу чергу йшла про наявну нині в українському суспільстві тенденцію зниження реального впливу жінок на процеси прийняття рішень в громадах - про причини цієї тенденції і її наслідки.

Наступна зустріч відбудеться найближчими днями.

Слідкувати за заходами ГО "Майстерня щастя" можна на сторінці організації у Facebook. До деяких заходів модна долучатись онлайн, що й роблять періолично жінки з Луганської області, розкидані по інших регіонах України.

Раніше повідомлялось, що кількаденний тренінг для жінок-переселенок "Основи фінансової грамотності та бізнес-планування" стартував у місті Свалява Закарпатської області 13 жовтня

Статті

Донбас
26.05.2024
18:29

Ближче ніж на 100 метрів до кордону з Росією наближатися заборонено. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу іноді з гордістю, іноді з натяком на сум визнавали, що анексовані території «ДНР/ЛНР», які РФ всупереч міжнародному праву чомусь називає «повноправними суб'єктами Федерації», як і раніше, російські можновладці...
Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Всі статті