Переселенців і переселенок з Луганщини навчали фінансової грамотності

Коучиня з Сєвєродонецька Ольга Агафонова провела два тренінги з фінансової грамотності у Сваляві Закарпатської області 22 лютого, в одному з них взяли участь переважно переселенки й переселенці з Луганської області. Про це повідомила журналістка "ОстроВа".

"Перший тренінг відбувся у місцевому ліцеї, і його учасниками стали збедільшого стуленти й студентки. А другий - у приміщенні Старобільского гуманітарного хабу. Його відвідали ВПО, переважно з Луганської області", - каже Агафонова.

Як повідомляв "ОстроВ", тренінги організувала релокована з Луганщини ГО "Східноукраїнський центр підтримки жінок "Майстерня щастя" в рамках проєкту "Запускай кар'єру. Програма підвищення економічної спроможності". 

Тема заходу - "Підвищення фінансової впевненості", і це дійсно те, чого потребують переселенці. Як зайвий раз довело спілкування під час тренінгу, у всіх у них основні статті розходу - оренда житла й підірване здоров'я. І всі втратили звичне джерело доходу, причому більшість - вдруге. 

"Боляче було слухати про мрії молоді - переселенців, яким зараз 19-20 років. Діти мріють просто про власне місце на рівні "...робочий стіл, стілець, свій диван" та про те, щоб батько-військовослужбовець вдало пройшов курс реабілітації", - каже одна із учасниць тренінгу.

Більшість із учасників тренінга до повномасштабного російського вторгнення мали власний бізнес на Луганщині й нічого не змогли забрати з собою - окрім навичок та бажання працювати.

Під час тренінга пані Ольга докладно розповіла про один із варіанта планування власного бюджету - з конкретним прикладом, який по суті зводився до цілком зрозумілої арифметичної формули. Окрему увагу приділила інвестуванню й страхуванню.

Уточнюється, що Ольга Агафонова має великий досвід підприємництва і була тренеркою на курсах для підприємців ще у Сєвєродонецьку задовго до повномасштабного вторгнення росіян.

Раніше повідомлялось, що ГО з Луганщини "Майстерня щастя" готує жінок, у тому числі ВПО, до активної участі в управлінні власними громадами.

Статті

Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Всі статті