Перед підривом Каховської ГЕС росіяни максимально накопичили воду, щоб зашкодити сильніше - Данілов

Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що перед підривом Каховської ГЕС окупанти максимально підняли рівень води у водосховищі, аби якомога сильніше зашкодити при його руйнуванні. Про це він сказав у ефірі "Свобода ранок".

Секретар пояснив, що росіяни зробили це в очікуванні українського контрнаступу.

"Вони всі очікують наш контрнаступ. Більш того вони максимально підняли рівень води. Він був 18.16 метра, вони його підняли до 19 метрів. Накопичили свідомо, щоб більше шкоди створити під час підриву", - каже Данілов.

Він також наголошує, що підрив Каховської ГЕС - прямий наказ путіна.

"Команда на цей терористичний акт видавалася з Кремля, із кабінету Путіна. На інших рівнях такі вказівки не віддаються. Це не рівень батальйону, дивізії, це не рівень навіть ситуації, пов’язаної із Шойгу", - йдеться у заяві.

Секретар РНБО вважає, що хоча руйнація ГЕС може вплинути на роботу Запорізької АЕС, найближчі чотири місяці ситуація там буде стала.

Як повідомлялося, руйнування Каховської ГЕС найімовірніше сталося через підрив зсередини. 

Статті

Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Донбас
26.11.2023
20:17

Як народ Донбасу лякали і принижували європейським благополуччям. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня в окупованому Донецьку відбувся захід із гучною і пафосною назвою "Всеросійська наукова конференція "Денацифікація України: історія та сучасність". Звичайно, місцеві журналісти постаралися вичавити з цього інформаційного приводу...
Країна
24.11.2023
18:04

Український «плебісцит смертю» 1932–1933 років. Для чого?

Хлібна криза 1927–1928 pp. і брак валюти, що надходила від продажу хліба за кордон, могли зірвати плани радянського уряду щодо економічного розвитку СРСР. Потрібний був механізм безперервного постачання хліба державі.
Всі статті