Пенсії в Україні не можуть бути нижчі прожиткового мінімума - рішення КСУ

Конституційний Суд України захистив гарантованість пенсії у розмірі не нижче прожиткового мінімуму. Про це йдеться 22 березня у повідомленні КСУ в телеграм-каналі.

"Конституційний Суд України захистив гарантованість пенсії, що є основним джерелом існування, у розмірі не нижче прожиткового мінімуму", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що у середу, 22 березня 2023 року, на пленарному засіданні Другий сенат Конституційного Суду України ухвалив рішення у справі за конституційною скаргою Лазуренка Ігоря Олександровича щодо конституційності приписів декільких абзаців статей Закону України „Про виконавче провадження“ та Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування“ та визнав їх такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними).

"Суд вказав, що оспорювані приписи Закону № 1404, Закону № 1058, якими для звернення стягнення у виконавчому провадженні установлено допустимі розміри відрахувань у відсотковому відношенні з пенсій боржника, призводять до виплати пенсії, що є основним джерелом існування, навіть у меншому розмірі, від прожиткового мінімуму встановленого законом. У такий спосіб людину позбавили мінімальних соціальних благ та захисту від бідності через примусове виконання рішення", - пишуть у КСУ.

У Суді вказали, що текст Рішення та його резюме буде оприлюднено на офіційному вебсайті Конституційного Суду 23 березня 2023 року.

Нагадаємо, що з 1 січня 2023 року прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць встановлений у розмірі 2 589 грн. При цьому прожитковий мінімум не один, їх декілька, залежно від соціально-демографічних груп населення: для дітей віком до 6 років – 2 272 грн, для дітей віком від 6 до 18 років – 2 833 грн, для працездатних осіб – 2 684 грн, для осіб, які втратили працездатність – 2 093 грн.

Статті

Донбас
03.12.2023
20:45

Жителям "ДНР" нагадали, що "партія - розум, честь і совість". Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно цитували свого "вождя і вчителя" і зізнавалися, що, як і в роки СРСР, "керівною і направляючою силою радянського суспільства, ядром його політичної системи, державних і громадських організацій є"...
Світ
02.12.2023
11:03

"Вперше з моменту вторгнення в Україну Путін виглядає так, ніби може перемогти". Західні медіа про Україну

"Якщо цього не станеться, то наступний рік може стати переломним, після чого Україна опиниться у все більш несприятливому становищі"
Країна
01.12.2023
14:48

На порозі впровадження цивільних партнерств в Україні: про ЛГБТ і не лише

У разі підтримки Верховною Радою закон нарешті допоможе парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадщини, соціального захисту, прав у разі смерті або зникнення партнера/партнерки. Нічого екстраординарного. Все те, що...
Всі статті