Окупанти масово розставляють вишки для прослуховування у Маріуполі, Бердянську та Мелітополі

Російські загарбники встановлюють вишки для прослуховування в окупованих Маріуполі, Бердянську та Мелітополі під виглядом обладнання нібито для поліпшення якості зв'язку. Про це в ефірі телемарафону 2 жовтня повідомив міський голова Мелітополя Іван Федоров.

"Це робиться з двох причин. По-перше, загарбники не змогли перелаштувати вишки деяких наших операторів на свої частоти. Як ми пам’ятаємо, коли ворог зайшов на нині окуповані території, він намагався створити інформаційний вакуум. По-друге, росіяни намагаються прослуховувати та чітко контролювати розмови та весь трафік інтернету, який відбувається в тимчасовій окупації", - сказав він.

За словами Федорова, єдиний спосіб обходу прослуховування – використання VPN-сервісів. Проте росіяни намагаються забороняти VPN на окупованих територіях, щоб обмежити доступ до українських сайтів.

"На сьогодні з 50-ти застосунків, які можна встановити на телефон, VPN буде працювати приблизно в 45 випадах. Ворог намагається контролювати і це. Але це єдиний шлях для зв’язку з цивілізованим світом", - зазначив мер Мелітополя.

Водночас у Маріуполі розташовано блищько 40 вишок для прослуховування по всіх районах міста, у Бердянську таких обʼєктів помічено три. 

"Ця вишка та ця будка – обладнання для забезпечення контролю за розмовами та інтернет-трафіком маріупольців. Також саме ці вишки забезпечують зв’язок військових", - повідомив у Телеграмі радник мера Маріуполя Петро Андрющенко та показав, як виглядають прослуховуючі системи.


Як повідомлялося, російські окупанти знищили останній український мурал в Маріуполі.

Статті

Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Донбас
26.11.2023
20:17

Як народ Донбасу лякали і принижували європейським благополуччям. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня в окупованому Донецьку відбувся захід із гучною і пафосною назвою "Всеросійська наукова конференція "Денацифікація України: історія та сучасність". Звичайно, місцеві журналісти постаралися вичавити з цього інформаційного приводу...
Всі статті