Окупанти масово розставляють вишки для прослуховування у Маріуполі, Бердянську та Мелітополі

Російські загарбники встановлюють вишки для прослуховування в окупованих Маріуполі, Бердянську та Мелітополі під виглядом обладнання нібито для поліпшення якості зв'язку. Про це в ефірі телемарафону 2 жовтня повідомив міський голова Мелітополя Іван Федоров.

"Це робиться з двох причин. По-перше, загарбники не змогли перелаштувати вишки деяких наших операторів на свої частоти. Як ми пам’ятаємо, коли ворог зайшов на нині окуповані території, він намагався створити інформаційний вакуум. По-друге, росіяни намагаються прослуховувати та чітко контролювати розмови та весь трафік інтернету, який відбувається в тимчасовій окупації", - сказав він.

За словами Федорова, єдиний спосіб обходу прослуховування – використання VPN-сервісів. Проте росіяни намагаються забороняти VPN на окупованих територіях, щоб обмежити доступ до українських сайтів.

"На сьогодні з 50-ти застосунків, які можна встановити на телефон, VPN буде працювати приблизно в 45 випадах. Ворог намагається контролювати і це. Але це єдиний шлях для зв’язку з цивілізованим світом", - зазначив мер Мелітополя.

Водночас у Маріуполі розташовано блищько 40 вишок для прослуховування по всіх районах міста, у Бердянську таких обʼєктів помічено три. 

"Ця вишка та ця будка – обладнання для забезпечення контролю за розмовами та інтернет-трафіком маріупольців. Також саме ці вишки забезпечують зв’язок військових", - повідомив у Телеграмі радник мера Маріуполя Петро Андрющенко та показав, як виглядають прослуховуючі системи.


Як повідомлялося, російські окупанти знищили останній український мурал в Маріуполі.

Статті

Донецьк
02.03.2024
13:18

Як це, народжувати у прифронтовому місті. Репортаж з Покровського перинатального центру

На початку вторгнення був великий відтік персоналу, але згодом ситуація в центрі покращилась. Наразі штат працівників тут укомплектований на 50%. По два лікаря працюють в акушерському та гінекологічному відділенні. Ще п’ять гінекологів у...
Луганськ
01.03.2024
10:51

Земля в окупації. Війна та сільське господарство Луганщини

Жоден крупний луганський аграрій, який виїхав з області після повномасштабного вторгнення, не може поновити свій бізнес на вільній території України. Насамперед через те, що в інших областях України усі землі давно кимось обробляються, і вільна ніша...
Країна
29.02.2024
16:51

Легалізація медичного канабісу в Україні: ключові положення

Використання конопель допускається у навчальних цілях, освітній, науковій та науково-технічній діяльності, виробництві (виготовленні) наркотичних засобів, психотропних речовин та лікарських засобів для подальшого застосування у медичній практиці....
Всі статті