Нідерланди можуть розконсервувати найбільше родовище газу в Європі – Bloomberg

Нідерланди можуть розконсервувати найбільше родовище газу в Європі – Гронінгенське. Про це 6 жовтня повідомляє Bloomberg.

Журналісти зазначають, що це родовище перебуває у процесі закриття. Причина цього в тому, що буріння призводило до землетрусів, і голландська влада не хоче ризикувати, викликаючи негативну реакцію мешканців.

Міністр гірничодобувної промисловості Нідерландів Ганс Війлбріф заявив, що продовжувати видобуток є небезпечним, але країна не може ігнорувати проблеми інших країн Європи.

"Відсутність газу може змусити нас ухвалити це рішення", - заявив чиновник.

При цьому через вторгнення в Україну росія різко скоротила постачання природного газу у відповідь на санкції. До 2022 року на цю країну припадало до третини імпорту газу до Європи. А нещодавні вибухи на газопроводі "Північний потік" фактично поставили хрест на постачання Німеччини.

Офіційні особи Нідерландів запропонували Німеччині продовжити термін служби своїх атомних станцій, оскільки це буде безпечнішим варіантом. У Німеччині вже готуються до такого рішення, але шукають інші способи забезпечити себе газом.

Зазначимо, що Гронінген є опорою постачання газу до Європи з 1963 року. І навіть після півстоліття в ньому все ще знаходиться близько 450 мільярдів кубометрів видобутого газу на суму близько 1 трильйона доларів.

Нагадаємо, раніше в росії заявили, що готові постачати газ непошкодженою ниткою "Північного потоку-2".

Статті

Донбас
28.04.2024
19:38

Нам нікуди повертатися: у російській історії немає періоду, який можна назвати моделлю для побудови державності. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головний «філософ» окупованого Донбасу Олександр Ходаковський раптово заявив, що ніяких скрєп у Росії не було і немає, що російська історія, навіть у викладі Путіна, не дає жодних моделей для «можемо повторити». Тобто, повертатися...
Країна
27.04.2024
09:00

Театр під час війни: відновлення і нові сцени

Як театри, попри всі труднощі, працюють, гастролюють і створюють нові сценічні майданчики, розповідаємо в матеріалі.
Донецьк
26.04.2024
16:00

Відновлення Донеччини: поки навіть не в проєкті, але…

Стосунки влади і громадськості ніколи не були виключно конструктивними, на Донеччині зокрема, - передусім через взаємну недовіру, брак досвіду, неспівпадіння уявлень про співпрацю і просто небажання влади бути додатково контрольованою.
Всі статті