Нафта дорожчає на тлі припинення експорту з Курдистану, банківського оптимізму та ядерної риторики путіна – Reuters

Після зупинки експорту нафти з Іракського Курдистану через Туреччину ціни на нафту виросли 27 березня. Про це пише Reuters.

"Ціни на нафту зросли в понеділок після припинення експорту нафти з Іракського Курдистану через Туреччину і дій щодо стримування потенційної банківської кризи, яка могла вдарити по попиту на нафту", – сказано в повідомленні.

Зазначається, що ф'ючерси на нафту марки Brent подорожчали на 1,16 дол., або на 1,6%, до 76,15 доларів за барель станом на 12:10 за Гринвічем. Американська нафта марки WTI подорожчала на $1,19, або на 1,7%, до $70,45.

Зазначається, що минулого тижня Brent подорожчала на 2,8%, а WTI - на 3,8%, оскільки хвилювання в банківському секторі ослабли.

Близько половини світового постачання нафти, або 450 тисяч барелів на добу, експорту сирої нафти з Курдистану припинилося в суботу після перемоги в арбітражному суді, який підтвердив, що для транспортування нафти з Туреччини необхідна згода Багдада.

"Найближчим часом ціни на нафту, ймовірно, залишаться волатильними (тобто мінливими. – "ОстроВ") під впливом поточних потрясінь на фінансових ринках, але ми зберігаємо позитивний прогноз, – цитує видання аналітика UBS Джованні Стауново. – Ми продовжуємо очікувати, що зростання китайського імпорту та попиту на нафту, а також зниження російського видобутку призведе до посилення нафтового ринку та підвищення цін протягом наступних кварталів".

Крім цього, First Citizens BancShares Inc заявив, що придбає депозити і кредити збанкрутілого Silicon Valley Bank, закриваючи ще одну главу в кризі довіри, яка пронизала фінансові ринки.

Існують також надії на додаткову підтримку банківського фінансування після повідомлень про те, що американська влада на ранній стадії обговорює можливість розширення механізмів екстреного кредитування.

У повідомленні підкреслюється, що ціни на нафту почали зростати також після озвучування путіним планів розмістити тактичну ядерну зброю в Білорусі.

"Цей крок є одним з найбільш виразних ядерних сигналів Росії. НАТО розкритикувала Путіна за його "небезпечну і безвідповідалльну" ядерну риторику", – йдеться в повідомленні.

Раніше повідомлялось, що росія зупинила постачання нафти Польщі газопроводом "Дружба".

Статті

Луганськ
21.09.2023
11:37

«Викреслити ці 9 років життя МІЖ...». Луганський щоденник

Так поводиться вітчим, який прагне задарувати подарунками дітей своєї нової дружини, дітей від її першого шлюбу, щоб привернути їх до себе. І ми також спідлоба дивимося на все і не віримо.
Світ
20.09.2023
12:00

“Росія виробляє тепер більше боєприпасів, ніж Сполучені Штати і Європа.” Огляд Західних медіа

“Лідери національної безпеки Тайваню попереджають, що зменшення допомоги США Україні збільшить занепокоєність Тайваню мірою американської рішучості. Все менша частка населення острова вірить, що США відправлять війська у випадку війни"
Світ
19.09.2023
10:37

«Похабний мир з Укрорейхом є незмивним гріхом». Російські ЗМІ про Україну

"Православний християнин у російській владі, прочитавши цю книгу, повинен зрозуміти, що паскудний мир з Укрорейхом є страшним гріхом, сприяння йому прирікає Православ'я в Колисці Хрещення Русі на знищення"
Всі статті