На Луганщині особам з інвалідністю припиняють виплату пенсій без проходження МСЕК, юристи вважають це незаконним

У Луганській області особам з інвалідністю припиняють виплату пенсій без проходження медико-соціальної експертизи (МСЕК), юристи це вважають незаконним. Про це повідомив сайт "Трибун" 20 грудня.

"Мешканцям окупованої Луганської області, які мають інвалідність, відмовляють у продовженні виплат без проходження МСЕК, – сказано в повідомленні. – Юристи вважають такі дії Пенсійного фонду України незаконними".

Уточнюється, що для подальшої виплати пенсій особам з інвалідністю ПФУ вимагає надати документи органів медико-соціальної експертизи про встановлення інвалідності на певний період. Однак, за словами юристів, припинення виплати пенсії під час воєнного стану є незаконним.

"Правозахисниця ГО "Донбас СОС" Наталя Юрлова розповіла, що робити, коли Пенсійний фонд відмовляє у виплатах", – пише "Трибун".

Зазначається, що в першу чергу юристка радить звертатися до суду та оскаржувати таке рішення.

"Оскаржувати можна, тому що ПФ не поновить виплати. І звернення до суду – це дієвий спосіб захисту прав", – каже Юрлова.

Крім того, вона радить спробувати звернутися до офісу Уповноваженого з прав людини.

"Але треба розуміти, що таке звернення не дасть швидкого результату. Адже в офісу омбудсмена немає повноважень, щоб скасувати рішення ПФ та змусити їх виплатити пенсію", – додала правозахисниця.

Раніше повідомлялось, що понад 1,25 млрд грн перераховано пенсіонерам Луганщини у вересні.

Статті

Світ
02.12.2023
11:03

"Вперше з моменту вторгнення в Україну Путін виглядає так, ніби може перемогти". Західні медіа про Україну

"Якщо цього не станеться, то наступний рік може стати переломним, після чого Україна опиниться у все більш несприятливому становищі"
Країна
01.12.2023
14:48

На порозі впровадження цивільних партнерств в Україні: про ЛГБТ і не лише

У разі підтримки Верховною Радою закон нарешті допоможе парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадщини, соціального захисту, прав у разі смерті або зникнення партнера/партнерки. Нічого екстраординарного. Все те, що...
Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Всі статті