Мерц заявив, що Україна — «лише початок» імперських планів путіна

«Ми щодня і з дедалі більшою інтенсивністю стикаємося з гібридними атаками з боку росії, зокрема на нашу інфраструктуру», — заявив канцлер ФРН Фрідріх Мерц під час відкриття конференції німецьких послів, як повідомляє DW.

На думку канцлера, Москва зруйнувала «порядок, заснований на правилах, європейську архітектуру миру», і перед Німеччиною стоять «історичні завдання» щодо «побудови нової архітектури безпеки, яка має проіснувати кілька десятиліть».

«Те, що ми називаємо ліберальним світовим порядком, перебуває під тиском з багатьох боків, зокрема й усередині політичного Заходу», — пояснив Мерц.

Канцлер переконаний, що відносини ФРН зі США та Китаєм у найближчі роки зміняться. «США переглядають свої інтереси, і це почалося не в останні дні. Ми в Європі також маємо скоригувати свої інтереси — без хибної ностальгії», — вважає він.

На думку канцлера, необхідно працювати над новою торговельною системою, диверсифікувати сировинні та торговельні ланцюги.

Говорячи про Китай, Мерц закликав до політики, більш орієнтованої на безпеку. З Пекіном слід співпрацювати у питаннях клімату та глобальних криз. «Але водночас ми спостерігаємо загострення системного суперництва», — наголосив Мерц.

Як повідомлялося, канцлер Німеччини Фрідріх Мерц заявив, що Європа не здатна чинити достатній тиск на путіна для завершення війни.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Луганськ
24.10.2025
14:00

«Ми живемо як під ковпаком «великого брата». Луганський щоденник

Всі наші дані є взаємоперевіряємими, а поняття «безробітний» вже не існує. Ми здаємо тони довідок на роботу. Про несудимість, про своє психічне здоров'я та сертифікат з наркології... Ми активуємо Держпослуги та прив'язуємо до них електронний...
Країна
23.10.2025
10:35

Заява про неодержання пенсії від РФ: кому це потрібно, як подати і де виникають проблеми

Україна поступово змінює правила виплат пенсій людям, які проживають на тимчасово окупованих територіях. Окремим елементом цієї реформи стала вимога для частини пенсіонерів подати заяву про неодержання пенсії від органів пенсійного забезпечення РФ.
Світ
22.10.2025
11:19

«Вимальовується абсолютно огидна картина». Російські ЗМІ про Україну

М'який і люб'язний переговірник Віткофф домагається від Росії поступок, а Трамп, бачачи бажання Москви укласти нехай навіть «похабний мир», раз по раз піднімає планку, вимагаючи поступитися більше.
Всі статті