Лікарі в Україні готові оперативно реагувати на спалахи холери після підриву Каховської ГЕС - Кузін

Українські лікарі готові до будь-якого розвитку подій, зокрема до спалахів холери, після підриву Каховської ГЕС. Про це 7 червня передає "Укрінформ" із посиланням на головного санітарного лікаря Ігоря Кузіна.

"З 1 червня було розпочато посилений інфекційний нагляд, тому ми не виключаємо, що серед інфекційних захворювань, які можуть бути після спаду води, можуть виникати точково випадки холери. Ризики є, ризики ми не виключаємо, але з нашого боку забезпечено, щоб таких випадків не сталося, щоб вони були контрольовані", - заявив він.

Кузін також підкреслив, що після спаду води буде застосовуватися максимальна кількість профілактичних заходів, щоб не допустити розвитку гострих кишкових інфекцій.

Головний санлікар нагадав, що посилений епіднагляд за холерою в Україні здійснюється, згідно із законодавством, щорічно з 1 червня. Оскільки кілька регіонів, зокрема південь України - Одеська, Миколаївська, Херсонська області, АРК Крим - мають ризики спалахів цього захворювання.

"Ці заходи полягають у тому, що відповідні території руйнування мають бути дезінфіковані, вода має пройти лабораторні дослідження, у разі використання колодязів, джерел застосовуються локальні водоочисні технології та засоби. Тому в області після того, як спаде активна фаза цієї надзвичайної ситуації, активно працюватиме протиепідемічна служба, щоб не допустити як появи, так і поширення випадків холери", - додав Кузін.

Наразі, за його словами, є достатня кількість лікарських і діагностичних засобів, щоб продіагностувати гострі кишкові інфекції, зокрема й холеру.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що евакуйованих із зон підтоплення Каховської ГЕС готові прихистити у восьми регіонах.

Статті

Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Донбас
26.11.2023
20:17

Як народ Донбасу лякали і принижували європейським благополуччям. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня в окупованому Донецьку відбувся захід із гучною і пафосною назвою "Всеросійська наукова конференція "Денацифікація України: історія та сучасність". Звичайно, місцеві журналісти постаралися вичавити з цього інформаційного приводу...
Країна
24.11.2023
18:04

Український «плебісцит смертю» 1932–1933 років. Для чого?

Хлібна криза 1927–1928 pp. і брак валюти, що надходила від продажу хліба за кордон, могли зірвати плани радянського уряду щодо економічного розвитку СРСР. Потрібний був механізм безперервного постачання хліба державі.
Всі статті