Евакуйованих із зон підтоплення Каховської ГЕС готові прихистити у вісьмох регіонах

Київська, Вінницька, Львівська, Закарпатська, Рівненська, Волинська, Одеська та Чернігівська області готові приймати евакуйованих із зони підтоплення через підрив росіянами Каховської ГЕС на Херсонщині. Про це повідомляють обласні військові администрації.

Зокрема, у Київської ОВА поінформували, що  в області вже готово понад 3000 місць, у тому числі й для маломобільних груп та людей з інвалідністю. Крім того, підготовлені продуктові набори, спальники, термоковдри, постільна білизна, розкладачки, посуд тощо.

У Львові розглядають варіант розконсервування модульних містечок для людей, яких можуть евакуйовувати з підтоплених внаслідок підриву Каховської ГЕС населених пунктів. За необхідності тимчасові прихистки планують розгорнути у школах, в яких завершилось навчання.

В Рівненській області запустили роботу Координаційного центру підтримки евакуйованого населення, який відповідатиме за поселення, медичну, соціальну допомогу, гуманітарне забезпечення, психологічну та юридичну підтримку.

Крім того, Одещина може прийняти і розмістити у місцях компактного поселення більше 3200 людей із підтоплених територій Херсонської області. Ще 2000 евакуйованих готова прихистити у себе Чернівецька область.

Місця для людей, які постраждали внаслідок підриву гребліКаховської ГЕС, також наразі готують в Вінницькій, Закарпатській та Волинській областях.

Як повідомлялося, вночі 6 червня російські війська підірвали греблю Каховської ГЕС. У зоні лиха на правобережжі Херсонщини опинилися близько 16 тисяч людей. Оголошена евакуація.

Статті

Луганськ
27.07.2024
11:24

«Не згадувати та не порівнювати». Луганський щоденник

За відрізок життя у 10 років наша вулиця вимерла. Йшли епічно: недбалість до власного здоров'я, смерть на «звільненій» території за нез'ясованих обставин, війна.
Світ
26.07.2024
14:06

Дія санкцій і іронія війни. Західні медіа про Україну

Російські оборонні заводи вже працюють на своїй максимальній потужності, безробіття критично скоротилося – тобто, у цієї економіки закінчуються резерви. Як результат, зарплати падають, рубль слабшає, вартість імпорту зростає, як зростає і інфляція.
Світ
25.07.2024
10:52

Білорусь та санкції: на короткому повідку

Лукашенко у лютому 2022 р. зробив свою країну співучасником воєнних злочинів та фігурантом міжнародних санкцій. Але, на відміну від росії, економіка Білорусі під їхньою дією не тільки не ламається, але навіть демонструє завидне зростання.
Всі статті