Екскомандиру терористичного угруповання "Спарта" Жогі повідомлено про підозру

СБУ повідомила про підозру у колабораційній діяльності та пособництві державі-агресору соратнику ліквідованого терориста Мотороли Артему Жогі. Про це повідомляє канал СБУ у Телеграм 8 грудня.

"Служба безпеки задокументувала нові злочини колаборанта Артема Жоги – очільника так званої "народної ради днр" у тимчасово захопленому Донецьку. Основним його завданням на цій «посаді» є поширення кремлівського режиму під виглядом роботи псевдопарламенту на тимчасово окупованій частині регіону", - зазначається у повідомленні.

Також, за інформацією СБУ, він бере безпосередню участь у розподіленні "бюджетних" видатків місцевої окупаційної адміністрації РФ на потреби військових формувань країни-агресора.

За даними слідства, Жога ще у 2014 році підтримав терористів на сході України та разом із сином вступив до угруповання "Спарта". Там він зблизився з терористом "Моторолою" та став його близьким другом і соратником. Згодом він сам очолив терористичне угруповання.

СБУ встановлено, що 9 травня минулого року Жога їздив до Москви, щоб отримати з рук путіна зірку героя РФ, якою окупанти посмертно нагородили його сина.

Також він був присутній у кремлі під час підписання президентом РФ так званого "договору про вступ до складу росії" тимчасово окупованих територій України.

У 2023 році зловмисник взяв участь у незаконних виборах у Донецьку від кремлівської партії "єдина росія", за підсумками яких Жогу призначили "головою псевдопарламенту ДНР".

"Оскільки зловмисник переховуються від правосуддя на тимчасово окупованій території України, тривають комплексні заходи для його покарання", - зазначили у СБУ.

Як повідомлялось раніше, бойовик "ДНР" Жога попросив путіна "піти на вибори". Останній погодився.

Статті

Країна Донбас
28.02.2024
16:33

Інвестиції в окупації: "схема" на мільярди

Обіцяючи прихід "інвесторів" з Росії на заводи та шахти, які знелюдніли, представники "ДНР"-"ЛНР" намагаються створити ілюзію реальності "світлого майбутнього". І утримати від міграції рештки нечисленного населення. Це важливо, інакше буде просто ні...
Світ
28.02.2024
10:07

«Третій рік кампанії обіцяє бути визначальним у всіх сенсах». Російські ЗМІ про Україну

З України зробили фактично форпост НАТО, що перевершує за своїм військовим потенціалом більшість держав-членів альянсу, одну з найсильніших у Європі армій із потужною військовою інфраструктурою біля наших кордонів.
Світ
26.02.2024
17:24

"Це також наша війна, хочемо ми того чи ні". Західні медіа про Україну

"У міру того, як Україна виснажує свою протиповітряну оборону, вона все частіше буде змушена обирати між захистом військ на фронті і захистом міст від атак російських ракет і безпілотників".
Всі статті