Брехня Наришкіна спростована: МАГАТЕ не знайшла військової техніки на українських атомних електростанціях

Інспекція Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) не знайшла військової техніки на українських атомних електростанціях. Про це заявив голова агентства Рафаель Гроссі, виступаючи в Європарламенті, - повідомляє "Настоящее Время".

За словами Гроссі, МАГАТЕ забезпечило постійну присутність експертів з ядерної безпеки на всіх українських АЕС. 24 січня було проведено інспекцію, щоб з'ясувати, чи не перебуває на зазначених об'єктах військове обладнання.

"Результат цих перевірок був негативним", – сказав він.

Гроссі зазначив, що МАГАТЕ вже вдруге "заперечує звинувачення [Росії] у незаконних і дуже небезпечних діях, що відбуваються на цих об'єктах".

У повідомленні нагадується, що на день раніше глава Служби зовнішньої розвідки РФ Сергій Наришкін заявив, що українські військові нібито складують на територіях АЕС (зокрема, на Рівненській) озброєння та боєприпаси, зокрема ракети для HIMARS.

Радник Офісу Президента України Михайло Подоляк відкинув ці заяви. "Україна завжди відкрита для перевіряючих органів, зокрема МАГАТЕ. Мета брехні росіян – виправдати свої провокації", – написав Подоляк у твіттері.

Український "Енергоатом" повідомляв, що інспектори МАГАТЕ регулярно працюють на всіх українських АЕС (Рівненській, Хмельницькій та Південно-Українській). У тому числі з вересня вони знаходяться на Запорізькій АЕС – найбільшій у Європі атомній електростанції. Вона знаходиться в Енергодарі, окупованому майже з перших днів повномасштабного вторгнення росії до України.

Статті

Луганськ
02.02.2023
12:01

«…На нашу улицу в три дома…». Луганський щоденник

Загалом, якщо так розібратися, за ці роки після 2014-го до нас приходили тричі з розпитуваннями про найближчих сусідів. Де, чим живуть, яких поглядів, чому в Україні. Про трьох сусідів з однієї вулиці, де й будинків-то - вистачить пальців...
Країна
01.02.2023
12:16

Владислав Селезньов: Чи буде путінська армія намагатись наступати? Так, очевидно. Чи буде він це робити зараз? – Ні!

Справа в тому, що неподалік Вугледару знаходяться артилерійські позиції ЗСУ, які мають можливість тримати під вогневим контролем залізничну колію від Волновахи у бік Мелітополя. Російські вояки розраховують на цю залізничну колію, щоб забезпечити...
Країна
31.01.2023
16:33

«Сакральна дупа», або Хто і навіщо хотів убити в Донецьку Рогозіна

Характер руйнувань будівлі чітко вказує, що то був калібр 120 мм, а не 155 мм. Тут не обов'язково бути експертом. Тепер спробуємо зрозуміти мотиви та можливості тих, хто може бути зацікавлений у замаху на екс-«космонавта
Всі статті