Глава МАГАТЕ: Небезпека великої ядерної аварії на ЗАЕС залишається "дуже реальною"

Глава агентства ООН з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі заявив, що небезпека великої ядерної аварії на Запорізькій АЕС в Україні залишається "дуже реальною". Таку заяву він зробив, виступаючи в Раді Безпеки ООН, - повідомляє Телеграм-канал "Голос Америки".

Гроссі заявив, що за останні десять днів станція зазнала кількох прямих атак - перших із листопада 2022 року. Він не уточнив, хто їх здійснив. Глава МАГАТЕ попередив, що світ перебуває "в небезпечній близькості від ядерної аварії".

У повідомленні нагадується, що Запорізька АЕС, найбільша атомна електростанція в Європі, зазнала кількох атак на початковій стадії російського вторгнення в Україну. Російські сили окупували станцію з березня 2022 року. МАГАТЕ досягло угоди про розміщення своєї команди фахівців для спостереження за станцією та пошкодженнями її систем.

Як повідомлялося, путін погрожує перезапустити Запорізьку АЕС.

Статті

Луганськ
29.05.2024
10:47

 Безсоромниця. Луганський щоденник

Є ті, хто примудряється заочно оформляти українські пенсії та заново перераховувати російські за 6000 рублів незалежно від результату. На попит знайдеться пропозиція.
Світ
28.05.2024
08:27

«Якщо Путін захоче повернути Януковича на царство, все можливо». Російські ЗМІ про Україну

Усім відомо, що термін його легітимності як президента не закінчився, а був перерваний державним переворотом в Україні. Появу Януковича в розпал переговорів Путіна і Лукашенка не змогли проігнорувати навіть українські політики, які почали просто...
Донбас
26.05.2024
18:29

Ближче ніж на 100 метрів до кордону з Росією наближатися заборонено. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу іноді з гордістю, іноді з натяком на сум визнавали, що анексовані території «ДНР/ЛНР», які РФ всупереч міжнародному праву чомусь називає «повноправними суб'єктами Федерації», як і раніше, російські можновладці...
Всі статті