МАГАТЕ: АЕС України знизили потужність після останньої масштабної ракетної атаки Росії

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі заявив, що АЕС України знизили потужність після останньої масштабної ракетної атаки Росії. Про це 29 листопада повідомляє Телеграм-канал «DW Главное».

«Вдруге менш ніж за два тижні Хмельницька, Рівненська та Південноукраїнська АЕС знизили рівень потужності як запобіжний захід під час широкомасштабних військових дій у країні», - зазначив Гроссі.

У заяві наголошується, що на всіх дев'яти реакторах, які експлуатуються на цих станціях, було знижено потужність. Крім того, один реактор на Рівненській АЕС було відключено від мережі.  

Гроссі наголосив, що енергетична інфраструктура України «є надзвичайно крихкою і вразливою, що ставить ядерну безпеку під великий ризик».

«Я ще раз закликаю до максимальної військової стриманості в районах, де розташовані основні об'єкти ядерної енергетики та інші об'єкти, від яких вони залежать», - закликав він. 

Як повідомлялося, на межі блекауту опинилася Запорізька АЕС - вдруге за тиждень.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
11.03.2026
13:34

«Росія - єдина країна, що має реальний досвід відбиття таких атак». Російські ЗМІ про Україну

"У Києва цього досвіду немає, але є специфічна база знань, яку він перетворив на предмет торгу. Україна активно поширює практики застосування технологій, не гребуючи зв'язками з наркокартелями і сумнівними посередниками".
Донбас
08.03.2026
18:37

Back in the USSR. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня в центрі уваги ЗМІ окупованого Донбасу був старт незаконних виборів до Державної думи країни-агресора в Донецькій і Луганській областях України і, звичайно ж, всенародне святкування 8 березня. Публікації на ці теми виразно пахли...
Країна
05.03.2026
15:00

Крим у стані тривоги: 12 років окупації й системних проблем

"Так, Росія незаконно забрала Крим у 2014 році, так само як зараз робить це з іншою територією України. Але це вже сталося, і будемо відверті, ніякий чесний референдум чи голосування сьогодні не на боці України..."
Всі статті